banner181
banner210

Minibüslerden yarım milyonluk kaçak sigara çıktı

02 Mart 2012 Cuma 11:48
Bu haber 635 kez okundu

Mali polisin İstanbul’da 3 minibüse düzenlediği operasyonda piyasa değeri yaklaşık yarım milyon lira olan 85 bin paket kaçak sigara ele geçirildi. İhbar üzerine yapılan çalışma ile ele geçirilen sigaraların katırlarla Suriye ve Irak’tan...

Minibüslerden yarım milyonluk kaçak sigara çıktı
Mali polisin İstanbul’da 3 minibüse düzenlediği operasyonda piyasa değeri yaklaşık yarım milyon lira olan 85 bin paket kaçak sigara ele geçirildi. İhbar üzerine yapılan çalışma ile ele geçirilen sigaraların katırlarla Suriye ve Irak’tan Türkiye’ye getirildiği belirlendi.

Sigara kaçakçılığı ile ilgili soruşturma kapsamında alınan bir ihbarı değerlendiren İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Bayrampaşa ve Zeytinburnu’nda 3 ayrı minibüse operasyon yaptı. Arama yapılan araçlarda koliler dolusu sigara ele geçirildi. Polisin sigaralar ile ilgili yaptığı incelemede sigaraların sahte olduğunu belirledi. Kaçak ürünlerin Suriye ve Irak üzerinden yasa dışı yollarla Türkiye’ye getirildiği ve daha sonra karayoluyla İstanbul’a ulaştırıldığı belirlendi. Sigaraların piyasa değerinin 550 bin TL olduğu belirlendi.

Gözaltına alınan 4 şüpheli hakkında Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kanunu’na muhalefet ve Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu'na muhalefet suçlarından işlem yapıldı. Adliyeye sevk edilen 4 şüpheli tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.


Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder