banner181

Halk ekmek fabrikasını gezen meclis üyeleri ekmek kuyruğuna girdi

02 Mart 2012 Cuma 11:08
Bu haber 479 kez okundu

Samsun’un İlkadım Belediyesi meclis üyeleri, faaliyete giren halk ekmek fabrikasında yapılan üretimi yerinde inceledi. Fabrikanın işleyişi ve üretim hakkında bilgi alan meclis üyelerini gezdiren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,...

Halk ekmek fabrikasını gezen meclis üyeleri ekmek kuyruğuna girdi
Samsun’un İlkadım Belediyesi meclis üyeleri, faaliyete giren halk ekmek fabrikasında yapılan üretimi yerinde inceledi. Fabrikanın işleyişi ve üretim hakkında bilgi alan meclis üyelerini gezdiren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, ekmek ikram etmeyi de unutmadı. Tadı damaklarında kalan meclis üyeleri, kendi aralarında ekmek kuyruğu oluşturunca Başkan Demirtaş, poşetlediği ekmekleri sırayla meclis üyelerine verdi.

        Halk Ekmek büfelerinde, 29 Şubat'tan itibaren satışa sunulan halk ekmekler, görücüye çıktı. Halk Ekmek Fabrikası’ndaki üretimi yerine görmek isteyenler, bu kez fabrikayı kurma kararı veren belediye meclis üyeleri oldu. Meclis üyelerine fabrikanın işleyişi ve üretimi hakkında bilgi veren Halk Ekmek Fabrikası Müdürü Fazıl Vatan Andıran, fabrikada 1 saatte 8 bin ekmek üretildiğini kaydetti. Üretim aşamasını izleyen meclis üyelerine detaylı bilgi veren Andıran, fabrikanın otomasyon sistemi ile çalıştığının altını çizerek, fiyatıyla her kesime hitap edeceğini kaydetti.

        İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ise teknolojisi ve işletme kalitesine sahip halk ekmek fabrikasını herkesin gezip görmesi gerektiğini vurguladı. Başkan Demirtaş, ''Ekmek üretimini, ilk aşamasından son aşamasına kadar izleyen, meclis üyelerine etrafa yayılan ekmek kokusuyla üretim bandından çıkan sıcak ekmeği meclis üyeleri kopararak yediler ve tadına doyamadılar. Ekmek poşetlerine kendi elleri ile halk ekmek veren Başkan Demirtaş, ''Söz verdik sözümüzü tuttuk. İşte halk ekmek bu.'' ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder