banner181

Çiftçi: Emeğin, hakkın ve toplumsal mücadelenin yanındayız

02 Mart 2012 Cuma 11:06
Bu haber 608 kez okundu

Memur Sendikaları Konfederasyonu’na bağlı Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) Muş İl Temsilcisi Maşallah Çiftçi, çalışanların özlük ve sosyal haklarının iyileştirilmesi için mücadele edeceklerini...

Çiftçi: Emeğin, hakkın ve toplumsal mücadelenin yanındayız
Memur Sendikaları Konfederasyonu’na bağlı Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) Muş İl Temsilcisi Maşallah Çiftçi, çalışanların özlük ve sosyal haklarının iyileştirilmesi için mücadele edeceklerini söyledi.

Maşallah Çiftçi, Bem-Bir-Sen Başkan Yardımcısı Mahmut Erdoğan ve Üst Kurul üyeleri Necmettin Aslan, Orhan Kılıç ile Gıyasettin Özbey'in de katılımıyla basın toplantısı düzenledi.

Özellikle çalışanların özlük ve sosyal haklarının iyileştirilmesi için mücadele içinde olacaklarını belirten Çiftçi, “İlimizde en çok çalışan ve gittikçe büyüyen kurumumuzda birlik ve beraberliğimizin olması memnun edicidir. Biz üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yürütmeye çalışacağız. Öncelikle sendikalar yasası ve devlet memurları kanunu çerçevesinde bütün çalışanlarımızın özlük haklarının yanı sıra sosyal haklarının iyileştirilmesi için mücadele edeceğimizin bilinmesini isterim.” dedi.

        “HAKSIZLIK YAPILMASINI ENGELLEYECEĞİZ”

        Sendikanın genel merkezi ile aynı doğrultuda hareket edeceklerini kaydeden Çiftçi, öncelikli olarak kişilerin özlük haklarını koruyacaklarını tüm resmi iş ve işlemlerde üyelerine yasa ve yönetime uygun davranılmasını sağlamayı, haksızlık yapılmasını engellemeyi sağlamaya gayret edeceklerini dile getirdi.

        Çiftçi, “Başta kendi üyelerimizin sonra da bütün çalışanların çağdaş yaşam standartlarına yakışır bir ücret alabilmelerini sağlamak için her türlü anayasal ve yasal mücadeleyi yapmayı, üyelerinin mesleklerinde başarılı ve verimli olabilmelerini sağlamak için hizmet içi eğitim kurslarını açarak yetenek ve eğitim düzeylerini geliştirmeyi istiyoruz.” diye konuştu.

        Üyelerinin her türlü sorun ve sıkıntılarıyla ilgilenen bir sendika olduklarını kaydeden Çiftçi, “Her türlü yeni olgu ve gelişmeler karşısında mücadelemizi sürdürmemiz adanmışlığımızı ve farkındalığımızı çoğaltmaya bağlıdır. Bugüne kadar olduğu gibi bürokratik sendikacılığın tuzaklarına düşmeden emeğin, özgürlüğün, hakkın ve toplumsal dönüşümün mücadelesini vermeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder