banner181
banner210

Hasan Yener: Beşiktaş maçından mutlaka puanla ayrılmak zorundayız

02 Mart 2012 Cuma 10:57
Bu haber 2127 kez okundu

Trabzonspor Kulübü Genel Sekreteri Hasan Yener, play-off yarışında yara almamak için Beşiktaş maçından mutlaka puanla ayrılmaları gerektiğini söyledi. Yener, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde basın mensuplarının soruları üzerine yaptığı...

Hasan Yener: Beşiktaş maçından mutlaka puanla ayrılmak zorundayız
Trabzonspor Kulübü Genel Sekreteri Hasan Yener, play-off yarışında yara almamak için Beşiktaş maçından mutlaka puanla ayrılmaları gerektiğini söyledi.

Yener, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde basın mensuplarının soruları üzerine yaptığı açıklamada, geçen sezonun tersine bu sezon derbilerde galibiyetlerinin bulunmadığına dikkat çekti. Bu hafta da geçtiğimiz haftayı kendileri gibi puansız kapatan Beşiktaş’ın konuğu olacaklarına değinen Yener, “Avrupa’yı kafamızdan sildikten sonra sadece Süper Ligdeki maçlara endeksli olarak bu hafta İnönü Stadı’nda 3 puan alarak biraz geç kalmış olsak da Türkiye’ye merhaba demek istiyoruz.” dedi.
Beşiktaş ile zorlu bir müsabaka oynayacaklarına değinen Yener, “İki takımında şiddete puana ihtiyacı olduğu bir maç. Ama play-offa kalma adına bundan sonraki maçlardaki puan kayıplarımızın bizi oldukça zor durumda bırakacağını düşünürsek, bu maçtan mutlaka puanla ayrılmak zorundayız.” diye konuştu.

Genel Sekreter Yener, lige bundan sonra 5 hafta üst üste play-off mücadelesi veren takımlarla mücadele edeceklerin hatırlatılması üzerine, “Sezon başındaki veya ikinci yarının ilk haftasındaki maçlar açısından düşündüğümüzde gerçekten zor haftalar. Ama bu defa şöyle bir avantajımız var; Avrupa Ligi veya Şampiyonlar Ligi maçlarımız yok. Bildiğiniz gibi bu sene Avrupa’da oynadığımız maçların öncesi veya sonrasında Süper Lig’deki çıktığımız müsabakalarda genelde, özellikle de sonrasındaki maçlarda aldığımız sonuçlar bizi hiç tatmin etmedi. Hakikaten de iyi sonuçlar almadık. Bundan sonra 6 puanlık maçlar oynayacağız, bu bakımdan o maçlar çok önemli. Ama kaybetmek istemiyoruz, bundan sonraki maçlarda hedeflediğimiz puanları alıp öncelikli play-off grubundan olmak istiyoruz.” değerlendirmesini yaptı.

“TRABZONSPOR’UN HAKLARININ YENİLMESİNE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”

Türkiye Futbol Federasyonu’nun yeni oluşan kurallarını da değerlendiren Yener, “Bizim isteğimiz Trabzonspor’un hak ettiklerinin veya Trabzonspor’un bugüne kadar emeği ile hak ettiği kazanımların haksız şekilde elinden alınmaması. Kurullara seçilen kişiler mutlu kurullarda kulübümüzü de düşünerek görev yapacaklardır ama öncelikli kuralları uygulayacaklardır. Zaten bizim de isteğimiz budur. Trabzonspor’a ayrıcalık yapılsın düşüncesinde değiliz. Ama hiçbir zaman Trabzonspor’un haklarının yenilmesine de müsaade etmeyeceğiz.” dedi.

Yener, Tahkim Kurulu Başkanı Av. Engin Tuzcuoğlu'nun şike davasıyla ilgili geçmişte Fenerbahçe lehine açıklamaları olduğu, bu durumun tarafsızlığına gölge düşürüp düşürmeyeceği yönündeki soruya da şu cevabı verdi: “Ben o açıklamaları bilemiyorum, onun için onlar üzerinden yorum yapmak doğru olmaz. Ama Tahkim Kurulu hem başkanı hem üyeleri mutlak surette kurallara göre hareket edecektir. Hukukçular özellikle yazılı olan kanunlar veya kuralar çerçevisinde karar vermek zorundadır. Ben özellikle bu konu Etik Kurulu, Disiplin Kurulu ve Tahkim Kurulu’na sonuna kadar inanmak istiyoruz. Umuyorum en sağlıklı ve doğru kararları verirler.”
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder