banner181
banner210

Nusaybin’de 7 yıl aradan sonra yağan kar vatandaşları sevindirdi

02 Mart 2012 Cuma 10:57
Bu haber 1032 kez okundu

Mardin’in Nusaybin ilçesinde sabah saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı ilçe halkını sevindirdi. Yaklaşık 7 yıldır kara hasret kaldıklarını söyleyen Nusaybinliler, kar yağışını izlemekten büyük keyif aldıklarını belirtti.        Daha...

Nusaybin'de 7 yıl aradan sonra yağan kar vatandaşları sevindirdi
Mardin’in Nusaybin ilçesinde sabah saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı ilçe halkını sevindirdi. Yaklaşık 7 yıldır kara hasret kaldıklarını söyleyen Nusaybinliler, kar yağışını izlemekten büyük keyif aldıklarını belirtti.

        Daha çok Suriye üzerinden gelen toz bulutlarıyla haberlere konu olduklarını dile getiren vatandaşlar kar yağışıyla keyifli anlar yaşadıklarını söyledi.
        
        Nusaybinli vatandaşlardan Süleyman Kaplan, “Uzun yıllar oldu Nusaybin kar yüzü görmedi. Az da olsa yağan kar bizleri çok mutlu etti. Oldukça keyif alıyoruz. Umarım yağmaya devam eder de çocuklarımız kar topu oynar bizim de kar hasretimiz sona erer.” dedi.
    
        Kutbettin Aslan ise “7 yıldır Nusaybin’de kar yağmamıştı. Bu kar ve yağmur çiftçimiz açısından çok önem arz ediyor bu sene yağışlar oldukça bereketli geçti.” şeklinde konuştu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder