banner181
banner210

Yiğit: Ekiplerimiz gece gündüz demeden karla mücadele etti

02 Mart 2012 Cuma 10:54
Bu haber 319 kez okundu

Muş İl Genel Meclisi, 2012 yılı yatırım programı Mart ayı birinci toplantısında karla mücadeleyi gündemine aldı. Meclis Başkanı Muhsin Yiğit başkanlığındaki toplantıda yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarının durumu görüşüldü.    Toplantının...

Yiğit: Ekiplerimiz gece gündüz demeden karla mücadele etti
Muş İl Genel Meclisi, 2012 yılı yatırım programı Mart ayı birinci toplantısında karla mücadeleyi gündemine aldı. Meclis Başkanı Muhsin Yiğit başkanlığındaki toplantıda yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarının durumu görüşüldü.

    Toplantının açılış konuşmasını yapan Yiğit, çok zor bir kış mevsiminin yaşandığını ve karla mücadele çalışmalarının büyük harcamalara neden olduğunu söyledi. Yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarının açılması noktasında İl Özel İdaresi ekiplerinin gece gündüz demeden büyük bir başarı örneği gösterdiğini ifade eden Meclis Başkanı Yiğit, tüm personele teşekkür etti. Meclis Başkanı Yiğit, “Malum Muş ilimiz tamamen yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle adeta kar felaketi yaşadı. Bu kar felaketi ile birlikte özellikle kırsal kesimde bulunan köy yollarımızın ulaşımını aksattı. Bunun için İl Özel İdaresi ekipleri büyük bir özveri ile gece gündüz demeden çalıştılar. Kapalı olan köy yollarını açmak için adeta doğa ile mücadele ettiler. Nihayetinde herhangi olumsuz bir durumun yaşanmaması bizleri ayrıca sevindiriyor. Bu noktada herkes elinden geleni yaptığına inanıyorum. İş makineleri konusunda yetersiz kalındı sayılabilir ama özel sektörden kiralanan araçlar vasıtasıyla azda olsa eksiğimizi gidermeye çalıştık. İl Özel İdaresinin iş makinesi eksiğinin giderilmesi için ne gerekiyorsa yapacağız. Gerekiyorsa greyder ve gerekiyorsa kar savurma araçları alacağız. Halkımıza en iyi hizmeti vermek için ne gerekiyorsa biz yapmaya hazırız.” dedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder