banner181

Sınır kapılarında 8,5 milyon TL’lik kaçak malzeme ele geçirildi

02 Mart 2012 Cuma 10:54
Bu haber 1164 kez okundu

Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü sorumluluğunda bulunan sınır kapılarında, iki aylık süre içerisinde 8 milyon 672 bin TL değerinde kaçak malzeme ele geçirildi.        Türkiye’nin en önemli...

Sınır kapılarında 8,5 milyon TL'lik kaçak malzeme ele geçirildi
Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü sorumluluğunda bulunan sınır kapılarında, iki aylık süre içerisinde 8 milyon 672 bin TL değerinde kaçak malzeme ele geçirildi.

        Türkiye’nin en önemli sınır kapılarından olan Kapıkule, İpsala, Hamzabeyli ve Demirköy kara gümrük kapılarında, iki ay içerisinde binlerce insan ve araç giriş çıkış yaptı.
Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü görevlileri tarafından yapılan denetimlerde, 36 kaçakçılık olayı ortaya çıkarıldı.

        Eroin, extacy, bonzai, bandrolsüz sigara, sigara filtresi, elektronik sigara takımları gibi uyuşturucu, tütün ve alkol ürünleri ile altın, gümüş, sahte euro, çay, dana eti, peynir, ceviz içi, jelatin jöle gibi bir çok kalemde kaçak malzeme ele geçirildi. Kaçak malzeme yanında, ekiplerin sıkı denetimleri sırasında çok sayıda insan kaçakçılığı olayı ortaya çıkarıldı. Yasa dışı yollardan Yunanistan’a geçmeye çalışan 1’si Türk uyruklu 9 kişi ekipler tarafından yakalandı.

        Ortaya çıkartılan toplam 36 olayda, 8 milyon 672 bin 26 TL değerinde ticari eşya ve uyuşturucu madde ele geçirildi. Olaylarla ilgili toplam 62 kişi görevliler tarafından adli makamlara sevk edildi.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder