banner181

Bakan Şahin'in Hakkari'de kartopu keyfi

02 Mart 2012 Cuma 10:26
Bu haber 841 kez okundu

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, gezi ve incelemelerde bulunmak üzere geldiği Hakkari'de, gece saatlerinde, yoğun kar yağışı altında yürüyüş yaptı, vatandaşlarla kar topu oynadı.         Bakan...

Bakan Şahin'in Hakkari'de kartopu keyfi
İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, gezi ve incelemelerde bulunmak üzere geldiği Hakkari'de, gece saatlerinde, yoğun kar yağışı altında yürüyüş yaptı, vatandaşlarla kar topu oynadı.

        Bakan Şahin, Hakkarili sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen yemeğin ardından, saat 00.00 sularında, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar, Hakkari Valisi Muammer Türker, Van Valisi Münir Karaloğlu ve Hakkari Emniyet Müdürü Tufan Ergüder ile yürüyüşe çıktı.
    
        Yoğun kar yağışı altında, Bulvar ve Cumhuriyet caddelerini gezen ve kısa sürede üzeri karla kaplanan Bakan Şahin ve beraberindekiler, açık bulunan iş yerlerini de ziyaret ederek esnafla sohbet etti. Bir çorbacıda çorba içen Şahin, daha sonra etkisini artıran yoğun kar yağışı altında yürüyüşe devam etti ve kartopu oynadı. Şahin, gazetecilere ve vatandaşlara kartopu atarken, cadde üzerindeki bir apartmanın penceresinden kendisini izleyen çifti de kar topu oynamaya davet etti.

        Bakan Şahin, daveti üzerine yanına gelen Hacı Akdağ'a, "Yenge izin verdi. Bu gece bizimlesin" demesi gülüşmelere neden oldu. Şahin, gazetecilerin soruları üzerine de Hakkari'nin güzel bir yer olduğunu, bu kente her geldiğinde, programını bitirdikten sonra gece saatlerinde cadde ve sokak gezisine çıktığını söyledi.

        Hakkari kent merkezinde, bir kişinin ölümüne neden olan patlamanın meydana geldiği bölgede de incelemelerde bulunan Şahin, Emniyet Müdürü Ergüder'den olayla ilgili bilgi aldı.

        Ergüder'in, olayın failinin yakalandığını söylemesi üzerine Şahin, "Önce olayı polisin üzerine atmaya çalışmışlardı. Ama hem Hakkarililer hem tüm halkımız gerçeği öğrenmiş oldu." diye konuştu.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder