banner181
banner210

Başkale’de çocuğu boğarak öldürdüler

02 Mart 2012 Cuma 10:05
Bu haber 507 kez okundu

Başkale’de 11 yaşındaki Şahin Koç, inşaat halindeki bir evde öldürülmüş halde bulundu.    Tepebaşı Mahallesi'ndeki evlerinden çıkarak süt satmak için çarşıya giden 11 yaşındaki Şahin Koç, eve dönmedi. Ailesi...

Başkale'de çocuğu boğarak öldürdüler
Başkale’de 11 yaşındaki Şahin Koç, inşaat halindeki bir evde öldürülmüş halde bulundu.

    Tepebaşı Mahallesi'ndeki evlerinden çıkarak süt satmak için çarşıya giden 11 yaşındaki Şahin Koç, eve dönmedi. Ailesi Şahin’i aramaya başladı. Okul, çarşı, internet kafe ve süt sattığı iş yerlerine gidildi ama bir sonuç elde edilemedi. Aile gruplara ayrılarak her tarafı kontrol etti. Kendi mahallelerinde bulunan inşaata da giren aile fertleri, vücudunun yarısı karın altına gömülmüş ve boğularak öldürülmüş çocuğun cesedi ile karşılaştı. Olay yerine gelen polis ve jandarma, güvenlik önlemi aldı. Şahin’in ailesi feryat ederek gözyaşı döktü. Şahin Koç’un cenazesi, otopsi yapılmak üzere Başkale Devlet Hastanesi'ne daha sonra Van Adli Tıp Kurumu'na sevk edildi.

        Şahin Koç’un, Başkale Ayyıldız İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencisi olduğu, her sabah hayvanlardan sağılan sütü çarşıya getirerek sattığı öğrenildi. Başkale Devlet Hastanesi'ne gelen Başkale eski Belediye Başkanı İhsan Güler, toplanan kitleye yönelik bir konuşma yaptı. Faillerin bulunması için güvenlik güçlerine yardımcı olunmasını istedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder