banner181
banner210

SAÜ, Güney Koreli Kyonggi Üniversitesi ile işbirliği protokolü imzaladı

02 Mart 2012 Cuma 10:00
Bu haber 418 kez okundu

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) ile Güney Kore’nin Kyonggi Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı.         SAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ali Yalçın ve Rektör Danışmanı ve Eğitim...

SAÜ, Güney Koreli Kyonggi Üniversitesi ile işbirliği protokolü imzaladı
Sakarya Üniversitesi (SAÜ) ile Güney Kore’nin Kyonggi Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı.

        SAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ali Yalçın ve Rektör Danışmanı ve Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aytekin İşman, Seul'de bulunan Kyonggi Üniversitesi'ni ziyaret ederek işbirliği protokolü imzaladı. Protokol gereği iki üniversite ortak araştırma konuları belirleyecek, ortak ders, konferans ve seminer düzenleyecek ve araştırma sonuçlarını paylaşacak. Ayrıca, iki üniversite, öğretim elemanı ve öğrenci değişimi konusunda da işbirliğine gidecek.

        Ziyarette ayrıca, SAÜ'nün koordine ettiği 4. Uluslararası Bilim ve Teknoloji Konferansı’nın (ISTEC’2013), Kyonggi Üniversitesi ev sahipliğinde Seul’de düzenlenmesi kararlaştırıldı.

        Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yalçın ve Rektör Danışmanı Prof. Dr. İşman, daha sonra Seul’de bulunan Konkuk Üniversitesi ve Stony Brooke Devlet Üniversitesi (SUNY, State University of Stony Brooke) ile uluslararası konferanslar, öğrenci alışverişi ve çeşitli bilimsel aktiviteler için ortak çalışma konusunda ön görüşme yaptı.

        Seul’de bulunan Türk Büyükelçiliğini de ziyaret eden Yalçın ve İşman, SAÜ’nün uluslararası etkinlikleri çerçevesinde Güney Kore’deki üniversitelerle yaptığı işbirlikleri hakkında bilgi vererek destek istediler.


Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder