banner181
banner210

Önce çaldı, sonra ‘pişmanım’ dedi

02 Mart 2012 Cuma 09:49
Bu haber 343 kez okundu

Park halindeki aracın camını kırarak içinden 6 bin TL değerinde ziynet eşyası bulunan çantayı çaldıktan sonra güvenlik kameraları sayesinde yakalanan zanlı, pişman olduğunu söyledi. Nöbetçi mahkemeye sevkedilen zanlı tutuklanarak cezaevine...

Önce çaldı, sonra ‘pişmanım' dedi
Park halindeki aracın camını kırarak içinden 6 bin TL değerinde ziynet eşyası bulunan çantayı çaldıktan sonra güvenlik kameraları sayesinde yakalanan zanlı, pişman olduğunu söyledi. Nöbetçi mahkemeye sevkedilen zanlı tutuklanarak cezaevine konuldu.

        Osmangazi ilçesi Sakarya Mahallesi Ulubatlı Hasan Bulvarı'nda park halindeki M.K.’ya ait 16 BH 403 plakalı otomobilin sağ ön camı kırılarak otodan 6 bin TL değerinde ziynet eşyası dolu çanta çalındı. Aracın içindeki M.K.’nın eşine ait kol çantası ile beraber çanta içinde bulunan Hürrem Sultan olarak tabir edilen yüzük, küpe ve kolyeden oluşan altın takı seti, 1 adet taşlı altın yüzük, 1 çift altın küpe, 1 adet tek taş altın yüzük, 1 adet kare taş işlemeli altın yüzük, 1 adet taş işlemeli altın alyans, 1 adet altın çocuk küpesi, 10 TL para, nüfus cüzdanı ve sürücü belgesi çalındı. Etraftaki iş yerlerinin güvenlik kameralarına da yansıyan görüntülerde, gizlice araca yaklaşan zanlı, elindeki metal para ile otomobilin ön camına vurup kırdıktan sonra koltuk üzerinde bulunan çantayı alarak hiç bir şey olmamış gibi olay yerinden ayrılıyor.

        KAPTI KAÇTI AMA KAMERALAR YAKALADI

        Bunun üzerine harekete geçen Osmangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, kapsamlı bir çalışma başlattı. Öncelikle olayın meydana geldiği bölgede çok kapsamlı yapılan kamera görüntü araştırmasında, hırsızlık olayını gerçekleştiren şüpheli şahsın otomobil ön camını kırarak otodan çantayı aldığı görüldü. Kamera görüntülerinden yola çıkan polis, kamera görüntülerindeki şüpheli şahsın yapılan çok yönlü araştırmasında Bülent Y. (56) olduğunu tespit etti. Şüphelinin yakalanması için başlatılan çalışma sonrasında şüpheli B.Y. yakalandı.

        Şüpheli Bülent Y.’nin yer göstermesi sonrasında yapılan aramada, şahsın, çaldığı ziynet eşyalarını çanta ile birlikte evinin bahçesine gömdüğü belirlendi. Bunun üzerine, şahsın evinin bahçesinde yapılan kazıda; 1 adet deri çanta ile birlikte bir adet bayan cüzdanı, 1 adet üç metal anahtarın takılı olduğu anahtarlık, Hamide K. adına düzenlenmiş nüfus cüzdanı ile sürücü belgesi, Saliha K. adına düzenlenmiş nüfus cüzdanı, muhtelif vesikalık resimler, kartvizitler ve çocuk giysisi ile çalınan ziynet eşyaları duvar dibinde poşet içinde bulundu. Gömüldüğü yerden çıkarılan ziynet eşyaları ve diğer malzemeler otomobil sahibi M.K.’ya teslim edildi. Otomobilin camını kırarak çanta içinde bulunan 6 bin TL değerindeki ziynet eşyalarını çalan Bülent Y., sorgulamasının tamamlanması üzerine adli makamlara sevk edildi.

        "MECBUR KALDIM PİŞMANIM"

        Osmangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde sorgulaması tamamlandıktan sonra adli makamlara sevk edilen Bülent Y., yaptığından dolayı pişman olduğunu belirtti. Gazetecilerin, “Neden yaptın, bir şey söyleyecek misiniz?” şeklindeki sorusuna ise Bülent K., “Pişmanım pişman, fakirlikten yaptım, ev kiralarımı veremedim. Odun kömür yok. Bir çocuğum var, okuyor. Mecbur kaldım ama çok pişmanım.” şeklinde konuştu.

        Diğer yandan, Bülent Y.’nin yapılan sorgulamasında, 22 hırsızlık suçundan kaydı olduğu tespit edildi. Nöbetçi mahkemeye sevkedilen zanlı, tutuklanarak cezaevine konuldu.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder