banner181

Gündüz eylem gece hırsızlık yapıyorlar

02 Mart 2012 Cuma 09:31
Bu haber 814 kez okundu

Adana'da terör örgütü KCK'nın eylemlerine katılan geceleri de hırsızlık yapan bir çete çökertildi. Saat 06.00 sıralarında 350 polisin katıldığı operasyonda yakalanan çete üyesi 32 kişinin, küçük yaştaki çocuklara cinsel istismardan,...

Gündüz eylem gece hırsızlık yapıyorlar
Adana'da terör örgütü KCK'nın eylemlerine katılan geceleri de hırsızlık yapan bir çete çökertildi.

Saat 06.00 sıralarında 350 polisin katıldığı operasyonda yakalanan çete üyesi 32 kişinin, küçük yaştaki çocuklara cinsel istismardan, hırsızlığa, terörden dolandırıcılığa 349 sabıkasının bulunduğu belirtildi.

Merkez Seyhan ilçesi Şakirpaşa Mahallesi'nde bir çok evde hırsızlık ve yağma olaylarını araştıran polis, zanlıların örgütle bağlantılı olduklarını bilen vatandaşların korktukları için emniyete müracaat etmediklerini belirledi.

Vatandaşları şikayetçi olmaları için ikna eden Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, terör örgütü KCK'nın düzenlediği gösterilere katılmalarını sağladıkları çocuklara geceleri de hırsızlık yaptırdıkları belirlenen çete üyelerini takibe aldı. 7 aylık teknik ve fiziki takibin ardından çete üyelerinin, suç işlemek için örgüt kurmak ve yönetmek, nitelikli hırsızlık, mala zarar vermek, küçük çocuğu suça itmek, uyuşturucu kullanmak ve çocuğa cinsel istismarda bulunmak gibi çok sayıda suçu gerçekleştirdikleri tespit edildi.

OPERASYONA 350 POLİS KATILDI

Çete üyelerinin kaldıkları adresleri ve açık kimliklerini tespit eden ekipler, özel harekat ve çevik kuvvet polisi ile 350 polisin katıldığı operasyonda 46 ayrı adrese baskın düzenledi.

Operasyon sırasında evinden kaçan ve çete lideri olduğu belirtilen Gökhan Karataş, atık toplayıcılarının kullandığı çöp deposunda yakalanırken, polisten kaçmaya çalışan Murat Bayev bir evin damından düşerek ayaklarını kırdı. Zanlı operasyona katılan polislerin çağırdığı ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Operasyonda 16’sı çocuk 32 kişi göz altına alındı. Zanlılardan 13'ü çocuk 17'sinin terör örgütü KCK’nın düzenlediği izinsiz gösterilerde yer aldıkları ve mahallelerde yapılan eylemlerde polise taşlı ve molotoflu, bombalı saldırılar düzenledikleri öğrenildi. Helikopter desteğinin de sağlandığı operasyonda ekipler, 6 adet motosiklet, 2 adet tabanca ve bunlara ait 20 fişek, 46 adet cep telefonu, 1 adet ruhsatsız av tüfeği, 6 adet masaüstü bilgisayar, 6 adet kol saati, 3 adet dizüstü bilgisayar, 2 adet LCD televizyon ile 50 bin lira değerinde mal varlığına el koydu.

        ÇOCUKLARI HIRSIZLIĞA ZORLAMIŞLAR

Öte yandan, bazı çete üyelerinin ise suça yatkın çocukları belirleyerek izinsiz gösterilerde kullanıp polise saldırmalarını sağladıkları ve yine aynı çocukların geceleri hırsızlık yapmaya zorladıkları tespit edildi.

Eylemlere ve hırsızlık olaylarına katılmayan çocukların yine çete üyeleri tarafından hapishanede bulunan örgüt üyelerinin isimlerinin kullanılarak korkutulduğu ya da mahallelerinden çeşitli iftiralarla dışlandığı belirlendi.

Emniyet Müdürlüğündeki işlemleri tamamlanan zanlılar geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edilirken, operasyon sırasında ayakları kırılan Murat Bayev adliyeye polislerin kucağında götürüldü. Göz altına alınan 32 kişinin emniyette, küçük yaştaki çocukları cinsel istismardan, hırsızlığa; terörden, gaspa; yankesicilikten tehdit ve şantaja kadar bir çok suçtan 353 kayıtlarının bulunduğu öğrenildi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder