banner181
banner210

Emniyet, 'Aile içi şiddet ve polis' konulu sempozyum düzenleyecek

02 Mart 2012 Cuma 09:23
Bu haber 1141 kez okundu

Aile içi ve kadına yönelik şiddet olaylarının tartışıldığı bir dönemde Emniyet Genel Müdürlüğü konuya ilişkin bilimsel bir çalışma yapacak. Türk Polis Teşkilatı'nın 167. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamındaki 'Aile...

Emniyet, 'Aile içi şiddet ve polis' konulu sempozyum düzenleyecek
Aile içi ve kadına yönelik şiddet olaylarının tartışıldığı bir dönemde Emniyet Genel Müdürlüğü konuya ilişkin bilimsel bir çalışma yapacak. Türk Polis Teşkilatı'nın 167. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamındaki 'Aile içi şiddet ve polis' konulu sempozyum 9 Nisan'da Polis Akademisi Anıttepe Kampüsü'nde düzenlenecek.

        Sempozyumda, kadına karşı şiddet, çocuğun ihmal ve istismarı ile aile içi şiddetle mücadele gibi konularda akademik paylaşım ve tartışma ortamının oluşturulması hedefleniyor. Sempozyum; konuyla ilgili tüm tarafları bir araya getirecek. Bu çerçevede, akademisyenler, uzmanlar, sivil toplum örgütleri, medya, ilgili kamu kurumları ve polis teşkilatındaki uygulayıcıların gerek bildiri sunumu gerekse dinleyici olarak katılımı bekleniyor.

Sempozyum temaları ise şöyle: Kadına Karşı Cinsel Şiddet: "Fiziksel şiddet mağduru kadınlar; Ekonomik şiddet mağduru kadınlar; Duygusal ve psikolojik şiddet mağduru kadınlar."
Çocuğun İhmal ve İstismarı: "Çocuğun cinsel istismarı; Fiziksel şiddet mağduru çocuklar; Ekonomik şiddet mağduru çocuklar; Duygusal ve psikolojik şiddet mağduru çocuklar."
Aile İçi Şiddetle Mücadele: "Aile içi şiddetle mücadelede polisin rolü; Aile içi şiddetle mücadelede medya ve sivil toplumun rolü; Aile içi şiddetle mücadelede kurumlar arası koordinasyon; Aile içi şiddet mağdurlarına sunulan destek ve hizmetler."

"Aile İçi Şiddet ve Polis Sempozyumu"na gönderilecek bildiri özetleri ise 300 kelime olacak şekilde en geç 19 Mart'a kadar 'sempozyum2012@egm.gov.tr' adresine gönderilmesi gerekiyor. Gönderilen makale özetleri; sempozyum temasına uygunluğuna, akademik özgün değerine ve oturum sayısının sınırlılığına göre (aynı anda sadece tek oturum planlanmakta) Bilim Kurulu tarafından değerlendirilecek ve sunum için kabul edilen bildiri özetleri 23 Mart günü e-posta yoluyla duyurulacak.

Sempozyum sonrasında akademik olarak uygun görülen özgün bildiriler için ise tematik kitap çıkartılması planlanıyor. Tematik kitap çalışması için bildiri tam metinlerinin son gönderim tarihi de 25 Mayıs. Bildiriler başka bir yerde yayınlanmamış ya da yayınlanmak üzere gönderilmemiş ve referanslar, tablolar dâhil 4000 kelimeden az, 7000 kelimeden fazla olmayacak şekilde hazırlanmış olması gerekiyor.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder