banner181

Mardin'de ele geçirilen el bombaları Nevruz'da kullanılacaktı iddiası

01 Mart 2012 Perşembe 13:58
Bu haber 910 kez okundu

Mardin'de PKK/KCK terör örgütünün gençlik yapılanmasına yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınan 13 kişinin üzerinde ele geçirilen bomba ve molotofların, 21 Mart Nevruz Bayramı öncesinde bölgedeki eylemlerde kullanılmak üzere hazırlandığı...

Mardin'de ele geçirilen el bombaları Nevruz'da kullanılacaktı iddiası
Mardin'de PKK/KCK terör örgütünün gençlik yapılanmasına yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınan 13 kişinin üzerinde ele geçirilen bomba ve molotofların, 21 Mart Nevruz Bayramı öncesinde bölgedeki eylemlerde kullanılmak üzere hazırlandığı ileri sürüldü. Gözaltına alınan 13 kişinin daha önce Kızıltepe ve Nusaybin ilçelerinde kamu kurum ve kuruluşları ile banka şubelerine molotof attıkları tespit edildi.

        Yaklaşan Nevruz Bayramı öncesi olası terör eylemlerine karşı harekete geçen Mardin Emniyet Müdürlüğü Terör ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, dün Kızıltepe ve Nusaybin ilçelerinde PKK/KCK terör örgütünün gençlik yapılanmasına yönelik operasyonda, araç yakma, molotof ve el yapımı bomba atma, kundaklama eylemlerine karıştıkları tespit edilen 13 kişiyi gözaltına aldı.

        Şahısların evlerinde yapılan aramalarda 15 adet el yapımı bomba ve 15 adet kullanıma hazır molotof ele geçirildi. Gözaltına alınan şahısların emniyetteki sorgusu devam ediyor.

        Mardin Emniyet Müdürü Derviş Kara, son günlerde Mardin Emniyet Müdürlüğü olarak PKK terör örgütüne yönelik başarılı operasyonlar yaptıklarını belirterek, Nusaybin ve Kızıltepe ilçesinde molotof ve el yapımı bomba atma, kundaklama eylemlerine karıştıkları tespit edilen 13 kişi gözaltına alındığını söyledi.

        Kara, ”Bu kişiler hakkında yasal işlem devam ediyor. Gözaltına alının 13 kişi daha önce Kızıltepe ve Nusaybin ilçesinde kamu kurum binalarına ve bankalara molotof attığı tespit edildi. Vatandaşımızın huzurunu bozan her türlü eyleme karşıyız. Vatandaşın mal ve can güvenliğini korumak için polisimiz 24 saat aralıksız çalışmalarını sürdürüyor.” dedi
    
        Son bir ay içinde terör örgütüne büyük darbe indiren Mardin polisi Mardin’in Kızıltepe ilçesi ile Nusaybin ve Derik ilçesinde PKK ve KCK terör örgütlerine yönelik düzenlediği operasyonda 55 adet molotof ile 15 adet el yapımı bomba, 7.5 kilogram patlayıcı ile Diyarbakır Mardin yolu üzerinde de bir araçta 150 kilogram patlayıcı ele geçirdi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder