banner181
banner210

Halkbank cari açığı azaltmak için enerji verimliği kredisi verecek

01 Mart 2012 Perşembe 13:45
Bu haber 421 kez okundu

Halkbank, Denizli Ticaret Odası (DTO) ile enerji verimliliği kredisi sözleşmesi imzaladı. Odada düzenlenen imza törenine, Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan ve DTO Başkanı Necdet Özer katıldı. Törende konuşan Genel Müdür Aslan, “Bu...

Halkbank cari açığı azaltmak için enerji verimliği kredisi verecek
Halkbank, Denizli Ticaret Odası (DTO) ile enerji verimliliği kredisi sözleşmesi imzaladı. Odada düzenlenen imza törenine, Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan ve DTO Başkanı Necdet Özer katıldı.

Törende konuşan Genel Müdür Aslan, “Bu protokolle DTO üyesi KOBİ’lere, rekabette ön plana çıkmalarını sağlamak amacıyla 36 aya kadar vadeli ve aylık yüzde 1,06 faiz oranından başlayan fiyatlarla işletme kredisi kullandırabileceğiz. Özellikle enerji giderleri azaltılarak rekabet gücünün arttırılmasına yönelik yatırımların finanse edilmesi amacıyla yurtdışından sağladığımız kaynağı, ‘Enerji Verimliliği Kredisi’ adı altında, iki yılı ödemesiz yedi yıla kadar vadeli ve cari faiz oranından yüzde 0,75 puan indirimli olarak DTO üyelerine sunacağız.” dedi. Türkiye’nin en önemli meselelerinden birisinin cari açık olduğunu vurgulayan Aslan, "Bunun sebeplerinin başında, enerji ithalatı geliyor. En aza indirebilmek için Türkiye’nin, enerji kaynaklarını daha etkin, daha verimli ve tasarruflu kullanması gerekiyor.” şeklinde konuştu.

DTO Başkanı Özer de Denizli sanayi ve ticaretinin, enerji verimliliği konusunda yapılacak çalışmalara ihtiyacı olduğunu söyledi. Konuşmaların ardından Özer ve Aslan tarafından protokol imzalandı. Enerji Verimliliği Kredisi’nin toplam 60 milyon euro, her şirketin kullanabileceği üst limitinse 2 milyon euro olduğu bildirildi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder