banner181
banner210

Minik öğrenciler trafikte kurallara uymayan velilerine ceza kesecek

01 Mart 2012 Perşembe 13:37
Bu haber 518 kez okundu

Hatay Dörtyol İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği'nce yürütülen 'Fahri Çocuk Polisi Projesi' kapsamında öğrencilere 'Fahri Çocuk Polisi Kimliği' verilmeye başlandı. Uygulama ile kimlik sahibi olan öğrenciler,...

Minik öğrenciler trafikte kurallara uymayan velilerine ceza kesecek
Hatay Dörtyol İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği'nce yürütülen 'Fahri Çocuk Polisi Projesi' kapsamında öğrencilere 'Fahri Çocuk Polisi Kimliği' verilmeye başlandı. Uygulama ile kimlik sahibi olan öğrenciler, trafik kurallarına uymayan velilerine ceza kesebilecek.
    Proje, Dörtyol ilçesi ile Payas beldesindeki anaokulları ile ilköğretim okullarının, anasınıfı ve 1. 2. ve 3. sınıflarında okuyan toplam 3 bin öğrenciye yönelik olarak yürütülecek.

        Payas beldesinde bulunan Asım Gündüz İlköğretim Okulu, Sokulu Mehmet Paşa İlköğretim Okulu, 100.Yıl İlköğretim Okulu, Yunus Emre İlköğretim Okulu, Mimar-Sinan İlköğretim Okulu, Fahrettin Altay İlköğretim okullarında, 'Çocuk polisi nasıl olunur ve yetkileri nelerdir?' konulu bilgilendirme toplantıları yapıldı. Ayrıca öğrencilere 'Fahri Çocuk Polisi Kimliği' dağıtıldı.

        Diğer okullarda da kimlik dağıtımı ve bilgilendirme sunumlarının devam edeceğini belirten yetkililer, Sunumlarda çocuklara ceza makbuzlarını nasıl kullanacakları makbuzların üzerindeki resimlerle anlattıklarını belirtti.

        Kimlik kartı sahibi olan öğrenciler, trafikte kurallara uymayan velilerine şu cezaları kesebilecek. "Evde sigara içen anne babaya 1 TL para cezası, kırmızı ışık kuralını ihlal yapana parka götürme cezası, araç kullanırken telefonla konuşulursa parka götürme cezası, kendisine ve yanındaki çocuğuna emniyet kemeri takmayana sahile gezmeye götürme cezası, Çocuğuyla ilgilenmemesi durumunda anne babaya çocuğuna kitap okuması cezası."

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder