banner181

Hayat Ağacı Derneği’nden dolandırıcılık uyarısı!

01 Mart 2012 Perşembe 13:32
Bu haber 556 kez okundu

Sivas’ta dolandırıcıların, belediye tarafından kurulan Hayat ağacı Derneği adına para topladığı iddia edildi. Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Avcı vatandaşları dolandırıcılara karşı uyardı.    Sivas Belediye...

Hayat Ağacı Derneği'nden dolandırıcılık uyarısı!
Sivas’ta dolandırıcıların, belediye tarafından kurulan Hayat ağacı Derneği adına para topladığı iddia edildi. Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Avcı vatandaşları dolandırıcılara karşı uyardı.

    Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Avcı, Hayat Ağacı Derneği adına yardım toplayan dolandırıcılara karşı vatandaşları uyardı. Son günlerde bazı kişilerin Sivas Belediyesi Hayat Ağacı Derneği adını kullanarak, vatandaşları dolandırmaya çalıştıkları belirtildi. Avcı yaptığı yazılı açıklamada, kimliği belirsiz bazı kişilerin, özellikle işadamlarına, işyerlerine ve özellikle mahallelerde evlere giderek Sivas Belediyesi Hayat Ağacı Derneği’nden geldiklerini, engelli vatandaşlar için akülü ve tekerlekli sandalye almak için yardım parası topladıklarını söylediklerini bildirdi.

    Hayat Ağacı Derneği adına böyle bir yardım kampanyası olmadığına vurgu yapan Avcı, vatandaşların bu türlü dolandırıcılara inanmamasını istedi. Avcı, Hayat Ağacı Derneği’nin mahallelerde ve evlerde para yardımı toplayan görevlisinin olmadığına dikkat çekerek, derneğe bağış yapmak isteyen vatandaşların bizzat dernek merkezine gelerek makbuz karşılığı bağışta bulunabileceğini veya dernek adına bankalarda açılmış olan resmi hesap numaralarına bağışlarını yatırabileceklerini kaydetti.

    Bugüne kadar kayıt dışı hiçbir bağışı kabul etmeyen Hayat Ağacı Derneği’nin bundan böyle de bu prensibini devam ettireceğine işaret eden Avcı, Hayat Ağacı Derneği’nin adını kullanarak dolandırıcılık yapan şahısların acilen 155 polis imdat hattına ihbar edilmesini istedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder