banner181

Çayıralan’da vergi rekortmenleri ödüllendirildi

01 Mart 2012 Perşembe 13:31
Bu haber 467 kez okundu

Yozgat’ın Çayıralan Malmüdürlüğü, Vergi Haftası etkinlikleri çerçevesinde ilçedeki gelir ve kurumlar vergisi rekotmenlerini ödüllendirdi. Serhat Restoran’da düzenlenen yemekli plaket törenine, Çayıralan Kaymakamı Hatice Bayar Özdemir,...

Çayıralan'da vergi rekortmenleri ödüllendirildi
Yozgat’ın Çayıralan Malmüdürlüğü, Vergi Haftası etkinlikleri çerçevesinde ilçedeki gelir ve kurumlar vergisi rekotmenlerini ödüllendirdi.

Serhat Restoran’da düzenlenen yemekli plaket törenine, Çayıralan Kaymakamı Hatice Bayar Özdemir, Belediye Başkanı Çakmak Çetin, daire müdürleri ve vergi rekortmenleri katıldı. Çayıralan Malmüdürlüğü tarafından gelir ve kurumlar vergisinde ilk 5’e giren vergi rekortmenleri için düzenlenen plaket töreninde konuşan Müdür Vekili Hüseyin İbiş, verginin Türkiye için olduğu gibi Çayıralan için de son derece önemli olduğunu söyledi. İbiş, verginin vatandaşlığın en önemli unsurlarından birisi olduğunu belirterek, her kurumun vergisini düzenli bir şekilde vermesiyle ilçenin kalkınmasına da ciddi biçimde katkı sağlanacağını ifade etti. Vergi rekortmenlerini kutlayan İbiş, toplumun tüm kesimlerine vergiyi sevdirmek, yaygınlaştırmak, kamuoyunda sağlıklı bir vergi bilinci oluşturmak ve vergiyi isteyerek ödeme alışkanlığını artırmayı sağlamak amacıyla her yıl vergi haftasının kutlandığını kaydetti.

Gelir ve kurumlar vergisinde ilk 5’e giren rekortmenlere plaketleri takdim edildi. Kurumlar vergisinde birinciliği elde eden Eryılmazlar Yapı adına Hüseyin Eryılmaz’a plaketini Kaymakam Hatice Bayar Özdemir, ikinci ERS Group adına Soner Yılmaz’a Belediye Başkanı Çakmak Çetin tarafından plaket verdi. Kurumlar vergisi sıralamasında 3’üncü sırayı Has İpekler, 4’üncü sırayı Mustafa Coşkun’un sahibi olduğu Dostlar Petrol ve 5’inci sırayı Hernak firması aldı.

Gelir vergisinde ise rekortmenler listesinin ilk sırasını Eczacı Öner Ekici aldı. Ekici’yi sırasıyla Atilla Çamsarı, Osman Aknur, Birol Alveroğlu ve İsmail Naras takip etti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder