banner181

Başkent'te kaldırımlarda kar temizliği sürüyor

01 Mart 2012 Perşembe 13:20
Bu haber 1628 kez okundu

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kar yağışı ve buzlanmaya karşı aldığı önlemleri kesintisiz sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği ekipleri, kar yağışının kesilmesinin ardından özellikle yaya akışının yoğun olduğu bölgelerdeki...

Başkent'te kaldırımlarda kar temizliği sürüyor
Ankara Büyükşehir Belediyesi, kar yağışı ve buzlanmaya karşı aldığı önlemleri kesintisiz sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği ekipleri, kar yağışının kesilmesinin ardından özellikle yaya akışının yoğun olduğu bölgelerdeki ana bulvar ve cadde kaldırımlarını temizleyerek vatandaşların kaldırımlarda rahatça yürüyebilmeleri için çaba gösteriyor.

        Kent Estetiği Daire Başkanlığı’na bağlı toplam 313 kişinin oluşturduğu ekiplerce, ilk aşamada Atatürk Bulvarı, Gazi Mustafa Kemal Paşa Bulvarı, Ziya Gökalp Caddesi, Milli Müdafaa Caddesi, Vekaletler Caddesi, Dikmen Caddesi’ndeki kaldırımları yoğun bir çalışma sonucunda temizliyor. Kaldırımların yanı sıra özellikle gece saatlerinde alt ve üst yaya geçitleri, metro giriş ve çıkışlarının kardan, buzdan temizlenmesi için 24 saat vardiyalı olarak görev yapan personel, tuzlama ve solüsyon yardımıyla yayaların yoğun olarak kullandığı yerleri güvenli hale getiriyor. Ekipler, özellikle gece saatlerinde alt ve üst yaya geçitlerinde oluşan buz sarkıtlarını ortadan kaldırarak, yaşanabilecek kazaların önüne geçiyor.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder