banner181

CHP'li Demir'den AK Parti'ye 'yandaş bürokrasi' suçlaması

01 Mart 2012 Perşembe 13:16
Bu haber 9035 kez okundu

CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, AK Parti'nin yandaş bürokrasi oluşturduğunu öne sürerek, yerel bir markete alınacak çalışanların bile parti üyesi olmasının istendiğini iddia etti. Meclis'te bir basın toplantısı düzenleyen Demir,...

CHP'li Demir'den AK Parti'ye 'yandaş bürokrasi' suçlaması
CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, AK Parti'nin yandaş bürokrasi oluşturduğunu öne sürerek, yerel bir markete alınacak çalışanların bile parti üyesi olmasının istendiğini iddia etti.

Meclis'te bir basın toplantısı düzenleyen Demir, 'yandaş kamu politikaları'nın iş yaşamındaki uygulamaların vatandaşlar arasında huzursuzluk oluşturduğunu dile getirdi. Demir, AK Parti Bodrum ilçe yönetiminden bir kişinin, bir market zincirinin eleman alacağı, başvuruların parti teşkilatına yapılabileceğine ilişkin SMS gönderdiğini savundu. Bir başka SMS'nin ise Bodrum Belde Başkanlığı tarafından atıldığını iddia eden Demir, 'Bodrum Havaalanı'nda dış hatlar için silahlı, silahsız personel alınacak, tanıdıklarınızı bildiriniz' denildiğini belirtti.

        Demir, "AKP'li olmazsan ya da bedelini ödemezsen sana hiçbir yerde ekmek yok. Atılan SMS'lerden bu anlaşılıyor. Bir markette çalışmak için AK Partili mi olmak zorunda. Firmanızın personel alımını, AK Parti teşkilatı mı yapıyor?" dedi. "AK Partililerin içinde işsizlik oranı kaç?" diye soran Demir, bu konu ile ilgili gerekirse hukuksal yollara başvuracaklarını kaydetti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder