banner181

Bitlis'te kar yağışı yeniden başladı: 236 köy yolu ulaşıma kapandı

01 Mart 2012 Perşembe 13:09
Bu haber 627 kez okundu

Bitlis ve çevresinde bir haftalık aranın ardından dün yeniden etkisini gösteren kar yağışı sonucu 236 köyün yolu ulaşıma kapandı. İl genelindeki yoğun kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiledi.         Bitlis...

Bitlis'te kar yağışı yeniden başladı: 236 köy yolu ulaşıma kapandı
Bitlis ve çevresinde bir haftalık aranın ardından dün yeniden etkisini gösteren kar yağışı sonucu 236 köyün yolu ulaşıma kapandı. İl genelindeki yoğun kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiledi.

        Bitlis Valiliği'nden yapılan açıklamada, son kar yağışı ile birlikte 236 köy yolu kapandığı bildirildi. Tipi ve kayan araçlar yüzünden Bitlis-Güroymak karayolunun 2 saat ulaşıma kapandığı belirtilen açıklamada, son 24 saat içerisinde 36 santimetre karın yağdığı Bitlis ve çevresinde kar kalınlığının 1 metre 90 santimetreye ulaştığı kaydedildi.
Açıklamada, Tatvan ilçesindeki bütün okulların 1 günlüğüne tatil edildiği duyuruldu.

        Bitlis Valisi Nurettin Yılmaz, dünden beri devam eden kar yağışının yarın da aynı şekilde devam edeceğini, yolları açık tutmak için ekiplerin yoğun şekilde çalıştıklarını söyledi. Vali Yılmaz, Tatvan ilçe merkezi ile köylerindeki bütün okulların bugün tatil edildiğini ancak il merkezi ile diğer ilçelerdeki okulların tatil edilmediğini bildirdi. Yılmaz, hava şartları yüzünden okula gelemeyen öğrencilerin yok yazılmayacağını da sözlerine ekledi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder