banner181
banner210

Karla mücadele devam ediyor

01 Mart 2012 Perşembe 13:02
Bu haber 1699 kez okundu

Türkiye'yi etkisi altına alan kar yağışı Kocaeli'de de yoğun şekilde devam ediyor. Yer yer kar kalınlığının 1,5 metreyi aştığı Kocaeli'de, Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ekipler yoğun şekilde çalışıyor. 3 Mart Cumartesi günü...

Karla mücadele devam ediyor
Türkiye'yi etkisi altına alan kar yağışı Kocaeli'de de yoğun şekilde devam ediyor. Yer yer kar kalınlığının 1,5 metreyi aştığı Kocaeli'de, Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ekipler yoğun şekilde çalışıyor. 3 Mart Cumartesi günü de etkisini sürdürmesi beklenen kar yağışının ulaşımı aksatmaması için Fen İşleri Daire Başkanlığı'na bağlı ekipler, 24 saat aralıksız görev yapıyor.

        Şahsi araçlarla yola çıkacak vatandaşları gerekli ekipmanları bulundurmaları yönünde uyaran yetkililer, toplu taşıma araçlarının tercih edilmesi gerektiğinin altını çizdiler. 155 araç ve 315 personel ile gün boyu kar ile mücadele eden Kar Timleri, ana arterlerde yolların kapanmasına engel oldu. Kent genelinde otobüsler sorunsuz çalışırken, belediye otobüsleri saatlerini aksatmadan seferlerine devam etti. Zaman zaman yaşanan kazalar nedeniyle kapanan yollar da ekiplerin müdahalesiyle açıldı.

        Kocaeli'nin en yüksek noktası olan Kartepe'de de etkili olan kar yağışı, yolları yaklaşık 1,5 metrelik beyaz örtü ile kapladı. 25 Şubat Cumartesi öğlen saatlerinde başlayan yağışlar nedeniyle harekete geçen Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, 24 saat süre ile kent genelinde çalışma yaptı. Greyder, loder ve tuzlama araçları ile yolları açmayı başaran ekipler, vatandaşların yollarda sorun yaşamamasını sağladı.

        Kartepe'nin yanı sıra Kocaeli'nin her bölgesinde etkili olan kar yağışı ile mücadele edildi. Büyükşehir Belediyesi, Umuttepe, Gündoğdu ve Radar Yolu'nda ulaşımın aksamaması için çalışmalar gerçekleştirdi. Kentin her noktasına müdahale eden Kar Timleri yolların kapanmasına engel oldu. Büyükşehir, kentin her noktasında personel ve kar araçlarını hazır bekletiyor.


Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder