banner181
banner210

DÜZELTME - Bakan Yılmaz: Tunus’ta yeni devrimlere ihtiyaç var

01 Mart 2012 Perşembe 12:46
Bu haber 2042 kez okundu

Sayın Abonelerimiz,Haber, son paragrafında yer alan 'Kalkınma Bakanı Yılmaz, Tunus Başbakanı'na seçimlerden önce yöneltilen' ifadesi 'Kalkınma Bakanı Yılmaz, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a seçimlere ilk girdiği zaman yöneltilen' şeklinde...

DÜZELTME - Bakan Yılmaz: Tunus'ta yeni devrimlere ihtiyaç var
Sayın Abonelerimiz,

Haber, son paragrafında yer alan 'Kalkınma Bakanı Yılmaz, Tunus Başbakanı'na seçimlerden önce yöneltilen' ifadesi 'Kalkınma Bakanı Yılmaz, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a seçimlere ilk girdiği zaman yöneltilen' şeklinde düzeltilerek, tekrar servis edilmiştir.


Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, şimdilerde Tunus'un yeni devrimlere ihtiyacı olduğunu söyledi. Bu devrimlerin Tunus halkının kalkınma, adalet ve refah isteğine cevap verecek devrimler olması gerektiğini vurgulayan Bakan Yılmaz, "Tunus'ta devrimi yapan güç neyse kalkınmayı sağlayacak güç de o." dedi.

Kalkınma Bakanı Yılmaz makamında Tunus Kalkınma ve Planlama Bakanı Jameleddine Gharbi'yi kabul etti. Bakan Gharbi, Türkiye'de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bakan Gharbi, Başbakan Erdoğan'ın Tunus'a verdiği desteklerinden dolayı teşekkür etti. Gharbi, bu görüşmelerin önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Tunus'a ziyaretinin zeminini oluşturmayı amaçladığını açıkladı.

Bakan Yılmaz, Tunus'ta tarihi değişimler olduğunu söyledi. Son yapılan seçimlerde yeni bir meclisin ve hükümetin kurulduğunu kaydeden Yılmaz, Tunus'un yeni devrimlere ihtiyacı olduğunun altını çizdi. Yeni yapılacak devrimlerin Tunus halkının kalkınma isteklerine, adalet ve refah isteklerine cevap verecek şekilde olması gerektiğini anlatan Bakan Yılmaz, "Devrim sonrasında Tunus halkının kalkınma isteklerine, adalet ve refah isteklerine cevap verilmesi gerekiyor. Tunus'ta devrimi yapan güç neyse kalkınmayı sağlayacak güç de o. O güç Tunus halkının kendisidir." şeklinde konuştu.

Kalkınma Bakanı Yılmaz, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın seçimlere ilk girdiği zaman yöneltilen, 'Siz bu sorunları hangi kaynakla çözeceksiniz?' sorusuna karşılık olarak verdiği 'Kaynak Türkiye'dir' cevabına atıfta bulunarak, Tunus için de kaynağın Tunus halkı olduğunu ifadelerine ekledi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder