banner181

Oğlunun organlarını bağışlayan babanın son isteği yerine getirildi

01 Mart 2012 Perşembe 12:45
Bu haber 436 kez okundu

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yapılan çift kol ve çift bacak naklinin hüsranla sonuçlanmasının ardından uzuvlar bağışçı aileye teslim edildi. N.A.’nın organları, mezarına defnedildi.İzmir'in Çeşme ilçesine...

Oğlunun organlarını bağışlayan babanın son isteği yerine getirildi
Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yapılan çift kol ve çift bacak naklinin hüsranla sonuçlanmasının ardından uzuvlar bağışçı aileye teslim edildi. N.A.’nın organları, mezarına defnedildi.

İzmir'in Çeşme ilçesine bağlı Alaçatı beldesinde geçirdiği trafik kazasında yaralanarak kaldırıldığı Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'nde beyin ölümü gerçekleşen N.A.'nın ailesi, organlarının nakledildiği Şevket Çavdar'ın ölümü üzerine defnetmek üzere geri istemişti. Başta yüzü olmak üzere kolları, bacakları, böbrekleri, karaciğeri ve korneaları bağışlanan N.A.’nın, Çavdar'a nakledilen ancak doku uyuşmazlığı sebebiyle geri alınan kolları ve bacakları, acılı baba Kazım A. ve yakınları tarafından, Çeşme'deki Alper Çizgenakat Devlet Hastanesi morgundan teslim alındı. N.A.’nın defnedildiği Alaçatı Yeni Mezarlık'a cenaze aracıyla götürülen organlar, dualar eşliğinde mezara koyuldu. Daha sonra bir açıklama yapan Kazım A., "Öncelikle organları bize gönderdikleri için teşekkür ederiz. Vermeselerdi belki de atılacaktı. Böyle olunca acımız da tazelendi ancak oğlumun her parçasını mezarına defnedebildik. Keşke nakil başarılı olsaydı da o evladımız yaşasaydı. Oğlumuzun organlarını bağışladığımız için pişman değiliz. Şu an bile oğlum, beş altı bedende can buldu. Herkesi organ bağışlamaya davet ediyorum." dedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder