banner181
banner210

Kars'ta kar, 71 köy yolunu ulaşıma kapattı

01 Mart 2012 Perşembe 12:33
Bu haber 670 kez okundu

Kars'ta iki gündür aralıklarla devam eden ve dün gece etkisini artıran kar yagışı ve tipi 71 köy yolunun merkez ile irtibatını kopardı.        Yurt genelinde, 19 Şubat itibari ile cemrenin havaya düşmesi...

Kars'ta kar, 71 köy yolunu ulaşıma kapattı
Kars'ta iki gündür aralıklarla devam eden ve dün gece etkisini artıran kar yagışı ve tipi 71 köy yolunun merkez ile irtibatını kopardı.

        Yurt genelinde, 19 Şubat itibari ile cemrenin havaya düşmesi ile erimeye başlayan kar ve akabinde 26 Şubat'ta suya düşen cemre sonrası ilk bahar beklenirken, iki gündür aralıklarla devam eden kar Kars merkezde yarım metreyi geçti. 71 köy yolu ulaşıma kapandı. Şehir merkezinde vatandaşlar biriken kar nedeniyle cadde ve sokaklarda yürüyemez hale geldi. Belediye ekipleri 2 gün önce geceli gündüzlü çalışarak açtıkları yolları tekrar açma telaşına girdi.

        İl genelinde, kar yağışı ve tipi sonucu merkeze bağlı 4, Akyaka'da 2, Arpaçay'da 17, Digor’da 2, Sarıkamış’ta 32, Selim'de 5 ve Susuz ilçelerinde ise 9 olmak üzere toplam 71 köy yolunun ulaşıma kapalı olduğu bildirildi. Kars İl Özel İdaresi'ne bağlı ekipler, kapanan yolları açmak için çalışmalarını sürdürürken yerleşim merkezlerinde ise belediye ekiplerinin hummalı çalışmaları devam ediyor.

        Meteoroloji yetkilileri, Kars genelinde gündüz hava sıcaklığının sıfıtın altında 5 derece, gece de sıfırın altında 22 derece olacağı tahmininde bulundu.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder