banner181

Ödüllü Çanakkale maket yarışmasına yoğun ilgi

01 Mart 2012 Perşembe 12:18
Bu haber 413 kez okundu

Tokat’ın Turhal ilçesinde faaliyet gösteren Turhal Özel Yıldırım Koleji’nin düzenleyeceği ‘Çanakkale savaşları ve zaferi’ konulu maket yarışması yoğun ilgi görüyor.         İlköğretim 4,...

Ödüllü Çanakkale maket yarışmasına yoğun ilgi
Tokat’ın Turhal ilçesinde faaliyet gösteren Turhal Özel Yıldırım Koleji’nin düzenleyeceği ‘Çanakkale savaşları ve zaferi’ konulu maket yarışması yoğun ilgi görüyor.

        İlköğretim 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıflar arasında düzenlenecek maket yarışmasına başvuruların 12-24 Mart tarihleri arasında yapılacağı açıklandı. Maketlerin en az 50x70 cm’lik zemin üzerine oturtulması ve maketlerin bir metrekareden büyük olmaması uyarısında bulunan yetkililer, maket yapımında istenilen malzemenin kullanılabileceğini söyledi.

        Yarışmaya yoğun ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren Turhal Özel Yıldırım Koleji Müdürü Nahit Ören, amaçlarının öğrencilere tarih bilinci ve sevgisini aşılamak olduğunu ifade etti. Önceki yıl okul olarak Abdullah Gül Parkı içinde açık hava Çanakkale Sergisi düzenlediklerini kaydeden Müdür Nahit Ören, "Bu yıl formatı biraz daha değiştirerek hediyeli bir sergi düzenleyeceğiz. Maket yarışmasında birinci olan öğrenciye tablet bilgisayar, ikinciye dijital fotoğraf makinası ve üçüncüye de MP4 player hediye edilecek. Yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler okulumuzdan yarışma hakkında öğretmen arkadaşlarımızdan detaylı bilgiyi alabilirler. 26-28 Mart tarihleri arasında ön eleme yapılacak. 30-31 Mart tarihleri arasında ise Abdullah Gül Parkı'nda Çanakkale açık hava sergisi düzenlenecek. 2 Nisan’da da dereceye giren öğrencilere ödülleri bir program ile takdim edilecek.” dedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder