banner181

Jandarma bölgesinden polise geçen Özbağ’da sorunlar konuşuldu

01 Mart 2012 Perşembe 12:11
Bu haber 421 kez okundu

Kırşehir'de bazı beldeler asayiş olarak jandarmadan alınıp, polise verildi. Polis bölgesine geçen Özbağ beldesinde de bu kapsamda huzur toplantısı düzenlendi. Belde halkının yoğun ilgi gösterdiği toplantıda beldenin sorunları ele alındı....

Jandarma bölgesinden polise geçen Özbağ'da sorunlar konuşuldu
Kırşehir'de bazı beldeler asayiş olarak jandarmadan alınıp, polise verildi. Polis bölgesine geçen Özbağ beldesinde de bu kapsamda huzur toplantısı düzenlendi. Belde halkının yoğun ilgi gösterdiği toplantıda beldenin sorunları ele alındı.

Toplantıya Kırşehir Valisi Mehmet Ufuk Erden, Emniyet Müdürü Metin Aşık, Özbağ Belediye Başkanı Nazmi Ay, şube müdürleri ve belde halkı katıldı. Toplantıda, ilk olarak vatandaşların sorularını alan Emniyet Müdürü Metin Aşık, ardından beldede uygulamak istedikleri projeleri anlattı.

        Aşık’ın ardından konuşan Vali Mehmet Ufuk Erden, Özbağ beldesinin tamamen polise geçtiğini söyledi. Erden, “Özbağ beldesi şehrin girişinde bulunan güzel bir yerleşim yeri. Bundan önce jandarma bakarken bu bölgeye şimdi polis bakacak. Burdan vatandaşıma sesleniyorum, polise sahip çıkın. Kurumların iç içe olması ülkemizin kalkınmasını sağlayacaktır.” diye konuştu.

        Belediye Başkanı Nazmi Ay ise polisin Özbağ’a gelmesinden dolayı oldukça memnun olduklarını söyledi. Özbağlı vatandaşlar da emniyet ekiplerinden istediklerini ve beklentilerini dile getirdi. Notlar alan Metin Aşık, makul sorulara cevap vererek, gerekli düzenlemeleri yapacaklarını söyledi. Özbağ beldesinin 6 mahallesi, 78 sokağı, 3 bin 700 nüfusu olduğu belirtildi.

İlde Gölhisar Mahallesi, Caferağa Çiftliği, İğdecik yerleşim alanı, Ökse yerleşim alanı, Petlas Lastik Fabrikası, Ahi Evran Üniversitesi Aşıkpaşa Yerleşkesi, Kırşehir Öğrenci Yurdu, Organize Sanayi Bölgesinin tamamı, Açık Cezaevi, Kırşehir Belediyesi mücavir alanın tamamı tamamı da polis sorumluluk bölgesi olarak belirlenmişti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder