banner181

Kahramanmaraş'ta birçok okul tatil edildi

01 Mart 2012 Perşembe 12:05
Bu haber 1017 kez okundu

Kahramanmaraş’ta yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Dün geceden bu yana yağan kar yağışı köy yollarını kapadı, okulları tatil ettirdi. Kahramanmaraş’ın Çukurhisar köy yoluna büyük bir çığ düştü. İl özel idaresi...

Kahramanmaraş'ta birçok okul tatil edildi
Kahramanmaraş’ta yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Dün geceden bu yana yağan kar yağışı köy yollarını kapadı, okulları tatil ettirdi. Kahramanmaraş’ın Çukurhisar köy yoluna büyük bir çığ düştü. İl özel idaresi ekipleri 4 saat süren çalışmalar sonucunda kapanan yolu ancak açabildi. Kapanan yol üzerinde 3 büyük köy bulunuyor.

İl Özel İdaresi Yol Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, yoğun kar yağışı yüzünden Kahramanmaraş merkez ve ilçeleriyle birlikte 336 köy yolunun ulaşıma kapandığı bildirildi. Devam eden tipinin binbir güçlükle açılan yolları tekrar kapatması ekiplerin işlerini de zorlaştırıyor. Kahramanmaraş Valiliği'nden alınan bilgilere göre Kahramanmaraş merkez ve ilçelerin çoğunda ilk ve ortaöğretim okullarındaki eğitime de ara verildi. Okulları tatil edilen ilçe okulları ise şöyle: Elbistan, Göksu, Çağlayancerit, Pazarcık, Nurhak, Ekinözü, Türkoğlu, Andırın."
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder