banner181
banner210

Muğla'da Yeşilay Haftası etkinlikleri başladı

01 Mart 2012 Perşembe 12:04
Bu haber 414 kez okundu

Yeşilay Haftası dolayısıyla Muğla İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, Türkiye Yeşilay Derneği Muğla Şube Başkanı Muhittin Turgut, Atatürk İlköğretim Okulundan öğretmen ve öğrencilerle birlikte Muğla Vali Yardımcısı Faruk Necmi...

Muğla'da Yeşilay Haftası etkinlikleri başladı
Yeşilay Haftası dolayısıyla Muğla İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, Türkiye Yeşilay Derneği Muğla Şube Başkanı Muhittin Turgut, Atatürk İlköğretim Okulundan öğretmen ve öğrencilerle birlikte Muğla Vali Yardımcısı Faruk Necmi Kurt’u makamında ziyaret etti.

Ziyarette açıklamalarda bulunan Vali Yardımcısı Kurt, ülkenin geleceği olan gençlerin, sigara ve alkol başta olmak üzere her türlü madde bağımlılığına karşı aydınlatılması ve bilinçlendirilmesi gerektiğini, bu konuda yapılan çalışmaları da takdir ettiğini söyledi. Madde bağımlılığının, toplumda fiziki ve ruhi tahribatlara yol açtığına dikkat çeken Kurt, bunun önlenmesi ve gereken çalışmaların yapılmasında toplumun bütün kesimlerinin görev ve sorumluluğu bulunduğunu, katkı ve destek sağlayan bütün kişi ve kuruluşları kutladığını ifade etti.

İl Sağlık Müdürü Tekin de toplumda sağlık kalitesinin yükseltilmesi, sigara, alkol ve uyuşturucu maddelerden uzak, sağlıklı nesillerin yetiştirilmesi için çalışmalar yürüttüklerini belirtti. Yeşilay Şube Başkanı Turgut ise dernek hakkında bilgi verdi. Turgut, Muğla’da toplumun madde bağımlılığına karşı bilinçlendirilmesi için yapılan çalışmalara verdiği destekten dolayı Vali Yardımcısı Kurt'a teşekkürlerini sundu. Faruk Necmi Kurt da ziyarete ve öğrencilerin getirdiği çiçeklere teşekkür ederek, madde bağımlılığından uzak ve sağlıklı bir yaşam dileğinde bulundu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder