banner181

Kayseri’de 243 köyün merkezle bağlantısı kesildi

01 Mart 2012 Perşembe 12:01
Bu haber 301 kez okundu

Kayseri’de kar yağışı ulaşım başta olmak üzere sosyal hayatı da olumsuz etkiledi. 243 köy yolunun merkezlerle bağlantısı kesilirken, tipi nedeniyle şehirlerarası yollarda da ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor.     Yurdun...

Kayseri'de 243 köyün merkezle bağlantısı kesildi
Kayseri’de kar yağışı ulaşım başta olmak üzere sosyal hayatı da olumsuz etkiledi. 243 köy yolunun merkezlerle bağlantısı kesilirken, tipi nedeniyle şehirlerarası yollarda da ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor.

    Yurdun büyük bölümünde etkili olan kar yağışı, Kayseri’de dün geceden itibaren etkisini artırdı. Vatandaşlar sabaha beyaz bir örtüyle uyandı. Kent merkezinde 20 santimi bulan kar kalınlığı Erciyes Kayak Merkezi’nde ise 3,5 metreye yaklaştı. Kar, özellikle ulaşımı vurdu. 243 köy yolu ulaşıma kapanırken şehirlerarası yollarda ise ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor. Zaman zaman tipi nedeniyle kapanan yollar ise ekipler tarafından açılıyor.
Kent merkezinde de araçlar beyaz örtü üstünde gitmekte zorlanıyor. Zincir takmayan ya da kış lastiği bulunmayan araçlar patinaj yaparken, çevredekilerin ittirmesiyle hareket edebildi. Büyükşehir, Melikgazi, Kocasinan ve Talas belediyesi ekipleri de karla mücadele çalışmasını aralıksız sürdürüyor. Öncelik ana arterlerin temizlenmesine veriliyor. Ayrıca cenaze yoğunluğu yaşanan camilerin avluları da işçiler tarafından erken saatlerde temizlendi. Kent merkezinde iş makineleri yardımıyla toplanan kar kütleleri ise kamyonlarla kent dışına taşınıyor.

    Bu arada meteorolojiden alınan bilgilere göre kar yağışının pazar gününe kadar devam etmesi bekleniyor. Yarın hava sıcaklığının ise en düşük eksi 9 en yüksek eksi 3 derece olması tahmin ediliyor.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder