banner181

banner213
banner210

Eyüp İmam Hatip Lisesi’nde girişimcilik dersi

01 Mart 2012 Perşembe 11:53
Bu haber 1797 kez okundu

Turkuaz Şirketler Grubu Kurucusu ve Yönetim Kurulu Üyesi olan Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, iş ve siyaset hayatındaki başarısını “Kariyer Günleri’nde Eyüplü öğrencilerle paylaşıyor. Eyüp Belediyesi, ilçede lise son sınıf...

Eyüp İmam Hatip Lisesi'nde girişimcilik dersi
Turkuaz Şirketler Grubu Kurucusu ve Yönetim Kurulu Üyesi olan Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, iş ve siyaset hayatındaki başarısını “Kariyer Günleri’nde Eyüplü öğrencilerle paylaşıyor.
Eyüp Belediyesi, ilçede lise son sınıf öğrencilerine yönelik “Kariyer Günleri” düzenliyor. Kariyer günlerinin üçüncüsü Eyüp İmam Hatip Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi. 2004 yılında Dünya Genç Girişimcilik ödülünü alan Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu Adana’dan adım attığı ve bugün Asya ve Afrika’ya kadar uzanan başarılı iş dünyasından edindiği tecrübeleri öğrencilerle paylaştı.
Okuldaki tüm lise son sınıf öğrencilerinin katıldığı ve büyük ilgi gösterdiği sunumda Başkan Kavuncu, hayata atılmaya hazırlanan gençlere iş hayatındaki başarı sırlarını anlattı. Kendi yaşamından örnekler veren Başkan İsmail Kavuncu, iş hayatındaki başarısının “işi sevmekten ve sahip çıkmaktan” geçtiğini söyledi.
“Eğer işinize sahip çıkmazsanız siz onu değil, o sizi bırakır” şeklinde konuşan Başkan, kariyer için basamakları tek tek çıkmak gerektiğini ifade etti. Gençlere müteşebbis olmalarını öneren Başkan İsmail Kavuncu, Adana’da 18 yaşında araba kiralama şirketiyle başladığı iş yaşamında milyon dolarlık cirolara nasıl ulaştığını, yabancı dil öğrenmenin önemini, girişimci olmanın püf noktalarını, başarıya giden yolda mutlaka yapılması gerekenleri esprili bir dille anlattı.
Gençlerin sorular yönelttiği ve büyük bir ilgiyle dinlediği Başkan İsmail Kavuncu, “İş hayatında iletişim kurmak çok önemli… Başarılı olmak içinse pozitif olmak, yapacağınız işi sevmek, çok çalışmak, yabancı diller öğrenmek, istediğiniz alanda üniversite eğitimi almak gerekir” dedi. Etkinliğin sonunda lise öğrencileri Başkan Kavuncu’ya teşekkür çiçeği verdi.
Eyüp Belediyesi’nin Kariyer Günleri’nde çeşitli meslek dallarına mensup profesyoneller, lise son sınıf öğrencileriyle buluşup deneyimlerini aktaracak.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder