banner181
banner210

Bayanlardan çini kursuna ilgi

01 Mart 2012 Perşembe 11:48
Bu haber 1449 kez okundu

Bursa Orhangazi Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan çini kursları vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor. Bayan kursiyerler, özellikle İznik çini sanatının öğretildiği kurslara ilgi gösteriyor.        Orhangazi...

Bayanlardan çini kursuna ilgi
Bursa Orhangazi Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan çini kursları vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor. Bayan kursiyerler, özellikle İznik çini sanatının öğretildiği kurslara ilgi gösteriyor.

        Orhangazi Halk Eğitim Merkezi'ni ziyaret ederek, çini kursları hakkında bilgi alan İl Milli Eğitim Halk Eğitim Merkezlerinden Sorumlu Şube Müdürü Mehmet Ekiz, “Milli kültürümüz olan İznik çinilerini yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla açılan bu kursları çok önemli buluyoruz. Bir çok halk eğitim merkezinde de bu kursların açılmasını da teşvik ediyoruz.” dedi. Çini atölyelerini gezen Mehmet Ekiz, el emeği ve göz nuru çini eserlerini ustaca hazırlayan kursiyerleri tebrik etti.

        Çini kurslarının 3 yıl önce başladığını belirten Orhangazi Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kemal Çetinoğlu da çini kurslarına ilginin artarak devam ettiğini bildirdi. Kemal Çetinoğlu, çini kursuna özellikle bayan kursiyerlerin ilgi gösterdiğini sözlerine ekledi.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder