banner181

DP Eski Başkanı Soylu: Millet demokrasiye şuur manasında kıyam halindedir

01 Mart 2012 Perşembe 11:39
Bu haber 1259 kez okundu

DP Eski Başkanı Süleyman Soylu, "28 Şubat şer tarafı çok olan bir süreçtir; fakat millette öyle bir şuur oluşturmuştur ki millet demokrasiye itaat ve şuur manasında kıyam halindedir; siyaseti yönlendirmektedir" dedi. Süleyman Şah Üniversitesi...

DP Eski Başkanı Soylu: Millet demokrasiye şuur manasında kıyam halindedir
DP Eski Başkanı Süleyman Soylu, "28 Şubat şer tarafı çok olan bir süreçtir; fakat millette öyle bir şuur oluşturmuştur ki millet demokrasiye itaat ve şuur manasında kıyam halindedir; siyaseti yönlendirmektedir" dedi.
Süleyman Şah Üniversitesi Siyaset Kulübü’nün düzenlediği söyleşi DP Eski Başkanı Süleyman Soylu ve Siyaset Bilimci Doç. Dr. Bekir Günay’ın katılımıyla Kartal Hayriye Dumankaya Yerleşkesi Konferans Salonu’nda gerçekleşti.
Doç. Dr. Bekir Günay’ın 28 Şubat 1997’ye değin Türk siyasi tarihindeki gelişmeleri değerlendirmesinin ardından, DP Eski Başkanı Süleyman Soylu “soğuk savaş döneminin sonu; 60, 71 ve 80’den farklı 28 Şubat süreci; bu sürecin ekonomik sonuçları ve bu süreçte Türkiye’nin kazandıkları, kaybettikleri; çevre-merkez ilişkisinde hangi noktaya gelindiği” gibi konulara değindi.
Soylu "28 Şubat şer tarafı çok olan bir süreçtir; fakat millette öyle bir şuur oluşturmuştur ki millet demokrasiye itaat ve şuur manasında kıyam halindedir; siyaseti yönlendirmektedir" dedi. Soylu, 28 Şubat’ın Türkiye ekonomisine verdiği zararları ve Türkiye’nin borçlanma durumunu da yıllar bazında rakamlarla açıklayarak bu süreçte yaşananları gözler önüne serdi.
Somut olarak Türkiye’nin kaybettiklerini örneklerle ifade eden Soylu, Türkiye’nin iç ve dış borcunun arttığını; kişi başına düşen gelir seviyesinin ciddi anlamda zarara uğradığını, milletin benliğinin ve gelecekle ilgili hafızasının örselendiğini ve medyayla yürütülen harekatla Türkiye’nin karşı karşıya kaldığı durumu dile getirdi.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder