banner181

Stockholm’ün en iyi otobüs şoförü seçildi

01 Mart 2012 Perşembe 11:31
Bu haber 419 kez okundu

İsveç’in başkenti Stockholm’de büyükşehir belediye bünyesinde çalışan otobüs şoförleri arasında, 2011 yılında yüksek performans gösteren Türk sürücü Celal Akan, yılın şoförü seçildi.    Konya’nın Kulu...

Stockholm'ün en iyi otobüs şoförü seçildi
İsveç’in başkenti Stockholm’de büyükşehir belediye bünyesinde çalışan otobüs şoförleri arasında, 2011 yılında yüksek performans gösteren Türk sürücü Celal Akan, yılın şoförü seçildi.

    Konya’nın Kulu ilçesinden 40 yıl önce İsveç’e gelen Akan, Stockholm Büyükşehir Belediyesi'nde otobüs şoförlüğü yapıyor. 10 yıldır halk otobüsü kullanan ve hiç kazası olmayan 60 yaşındaki Celal Akan, yılın şoförü unvanına layık görüldü. Akan’ın ödül kazanmasında, 10 yıldır kaza yapmamasının dışında, özellikle yaşlı yolcularla yakından ilgilenmesinin de büyük etkisinin olduğu belirtildi. Bu yolculardan bazılarının Stockholm Büyükşehir Belediyesi'nin kolektif trafik akışını yöneten SL firmasına Türk asıllı tecrübeli şoför hakkında çok olumlu görüşler yansıtan mektuplar yazdıkları da öğrenildi.

    Kazandığı ödülün ardından bir açıklama yapan Akan, işini severek yaptığını ve yolculara her zaman yardımcı olduğunu belirtti. Özellikle yalnız yaşayan yaşlı yolcularla uzun sohbetler yaparak yalnızlıklarını bir nebze unutturduğunu belirten Akan, ödülün sorumluluğunu daha da artırdığını ifade etti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder