banner181

Güney Afrikalılar vakitlerini cep telefonlarıyla geçiriyor

01 Mart 2012 Perşembe 11:20
Bu haber 1977 kez okundu

Güney Afrikaların vakitlerini en fazla cep telefonlarıyla geçirdikleri ortaya çıktı. Yapılan bir ankete göre, telefonlar, televizyon ve radyoların tahtını salladı. InMobi şirketinin verilerine göre, mobil internet kullanıcılarının “haber"...

Güney Afrikalılar vakitlerini cep telefonlarıyla geçiriyor
Güney Afrikaların vakitlerini en fazla cep telefonlarıyla geçirdikleri ortaya çıktı. Yapılan bir ankete göre, telefonlar, televizyon ve radyoların tahtını salladı.

InMobi şirketinin verilerine göre, mobil internet kullanıcılarının “haber" gereksinimlerinin yüzde 30’unu telefonlarından, yüzde 29’unu televizyon başında karşılıyor. Ayrıca yüzde 20’lik bir kısmını ise radyodan alıyor. InMobi, “Cep telefonlarının rahat kullanımını, kişiye özel oluşunu ve piyasada rahat bulunabilirliği” her geçen yıl popüleritesini artırmasının en önemli 3 sebebi olarak gösterdi.

Öte yandan anket, Güney Afrikalıların akıllı telefonları en fazla sosyal medya, eğlence ve oyun amaçlı kullandıklarını ortaya koydu. Ayrıca, cep interneti kullanıcılarının yüzde 75’inin mobil reklamlardan televizyon ve online reklamlar ölçüsünde tatmin oldukları ortaya çıktı.

InMobi CEO’su Naveen Tewari, “Anketler gösteriyor ki mobil cihazların global medyayı yeniden tanımlıyor” yorumunu yaptı.

Güney Afrika’da yaklaşık 6,5 milyon mobil internet kullanıcısı var.Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder