banner181

Karaman'da Fatih Projesi eğitimleri başladı

01 Mart 2012 Perşembe 11:15
Bu haber 500 kez okundu

Karaman'da Eğitimde Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (Fatih) projesinin pilot uygulaması başladı.    Abdullah Tayyar Anadolu Lisesi'nde verilen eğitim Fatih Projesi Teknoloji ve Liderlik Forumu eğiticileri...

Karaman'da Fatih Projesi eğitimleri başladı
Karaman'da Eğitimde Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (Fatih) projesinin pilot uygulaması başladı.

    Abdullah Tayyar Anadolu Lisesi'nde verilen eğitim Fatih Projesi Teknoloji ve Liderlik Forumu eğiticileri Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mehmet Yalvaç ve 75. Yıl Şehitler İlköğretim Okulu Müdürü Abdullah Demir tarafından gerçekleştirildi. Eğitim süresince eğitim yöneticilerine; teknolojinin eğitimde etkili, verimli, çekici ve sürdürülebilir biçimde nasıl kullanılabileceği, eğitim kurumları yöneticilerinin vizyon ve misyon geliştirmelerine katkıda bulunma, uluslararası düzeyde kabul gören eğitimde teknoloji kullanımı standartları, ISTE, NETS-A, Web 2.0 ve diğer sosyal medya araçları ile eylem planı oluşturma süreci gibi farklı konularda sürdürüleceği kaydedildi. İl Milli Eğitim Müdürü Bekir Aksoy da Fatih Projesi'nin önemli hedeflerinden birinin, okulların liderleri konumunda bulunan müdür ve müdür yardımcılarına teknolojiyi kullanma yeterliliklerini geliştirerek, liderlik rollerini daha aktif ve kapsamlı yapmalarını sağlamak olduğunu belirtti.

    Öncelikle Fatih Projesi'nin uygulamaya konulduğu pilot okul idarecilerinin katıldığı eğitimlere ilerleyen tarihlerde bütün okul idarecileri alınması planlanıyor.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder