banner181
banner210

Erkan: Bize gelemeyen ailelere sizlerin aracılığı ile ulaşacağız

01 Mart 2012 Perşembe 11:13
Bu haber 457 kez okundu

Karaman Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Erkan, sobası yanmayan bir eve, sorunlu bir çocuğa ve kendilerine gelemeyen ailelere basın mensupları aracılığı ile ulaşmak istediklerini söyledi.    Göreve yeni başlaması...

Erkan: Bize gelemeyen ailelere sizlerin aracılığı ile ulaşacağız
Karaman Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Erkan, sobası yanmayan bir eve, sorunlu bir çocuğa ve kendilerine gelemeyen ailelere basın mensupları aracılığı ile ulaşmak istediklerini söyledi.

    Göreve yeni başlaması sebebiyle bir basın toplantısı düzenleyen hasan Erkan, bakanlığın yeni bir yapılanma içerisinde bulunduğunu ve bu yapılanma ile görev ve yetki alanlarının genişlediğini ifade etti. Erkan, "Bünyemizde huzurevleri, kadın sığınma evleri, çocuklarımız için sevgi evleri gibi merkezler var. Psikolojik desteğe ihtiyacı olan, maddi ihtiyacı olan, eşinden şiddet gören kadın, ailesinden şiddet gören çocuk... Bunları genişletebiliriz. Bizim ve çalışma arkadaşlarımızın her şeyi görme şansı yok. Burada sivil toplum örgütlerine ve basının desteğine ihtiyacımız var." dedi.

    İş yurdu projesine de değinen Erkan, “Sanayide ve başka yerlerde çalışan çocuklarımız var. Kimisi kasabadan köyden geliyor kimisi ise derme çatma bir evde kalıyor. Bunlar için bir İş Yurdu Projesi hazırladık. Çalışan çocuklarımızın sıcak bir yuvası olması amacıyla böyle bir projeyi uygun gördük. Bakanlığımıza ve Karaman Valiliği'ne bu projeyi sunacağız.” diye konuştu. Yaşlı Hizmet Merkezi projesine değinen Erkan, yaşlılar için çarşı bölgesinde hizmet binası açacaklarını kaydetti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder