banner181
banner210

Alevi Albay: Suriye yönetimi, mezhep çatışması çıkarmamızı emretti

01 Mart 2012 Perşembe 10:49
Bu haber 1286 kez okundu

Suriye Ordusu’ndan muhalif saflara geçenlerin arasına üst düzey Alevi subayların da katılmaya başladığı öne sürüldü.Muhalif aktivistlerin sosyal paylaşım sitelerine yükledikleri görüntülerde üst düzey subayların yanı sıra onlarca...

Alevi Albay: Suriye yönetimi, mezhep çatışması çıkarmamızı emretti
Suriye Ordusu’ndan muhalif saflara geçenlerin arasına üst düzey Alevi subayların da katılmaya başladığı öne sürüldü.

Muhalif aktivistlerin sosyal paylaşım sitelerine yükledikleri görüntülerde üst düzey subayların yanı sıra onlarca askerin Özgür Suriye Ordusu’na katıldıkları görülüyor. Son olarak Alevi mezhebine mensup olduğunu ifade eden Albay Salih Habib Salih, Özgür Suriye Ordusu’na katıldığını bildirdi.

Albay Salih, “Üstlerim; çocuk, genç, ihtiyar, kadın, Alevi, Sünni fark etmezsizin gösterilere katılan herkese ateş açmamı emretti. Ben de bu tür emirlere dayanamayıp ordudan koptuğumu ilan ediyorum.” dedi.

Suriye’de devlete bağlı olan basının yalan haberler yaptığını söyleyen Albay Salih, gösterilerin durması için sivil halka ateş açma emri aldıklarını, birçok yere operasyon düzenlediğini ve insanların tutuklandığını söyledi. Saf değiştiren albay, evlere baskın ve yağmalamaların kendilerini silahlı muhalif süsü veren askerler tarafından yapıldığını öne sürdü.

Yönetim karşıtı gösteriler de silahlı kişi ya da kişiler görmediğini belirten Albay Salih, mezhep çatışması çıkarmak için emirler de aldıklarını aktardı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder