banner181
banner210

Kar nedeniyle Sivas'ın bin 237 köyünden bin 16'sı ulaşıma kapandı

01 Mart 2012 Perşembe 10:33
Bu haber 429 kez okundu

Sivas’ta dün akşamdan itibaren etkili olan yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Eğitime 2 gün ara verilirken bin 237 köyü bulunan Sivas’ın bin 16 köyü ile ulaşım sağlanamıyor.         Sivas’ta...

Kar nedeniyle Sivas'ın bin 237 köyünden bin 16'sı ulaşıma kapandı
Sivas’ta dün akşamdan itibaren etkili olan yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Eğitime 2 gün ara verilirken bin 237 köyü bulunan Sivas’ın bin 16 köyü ile ulaşım sağlanamıyor.

        Sivas’ta dün akşamdan itibaren etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle hayat felç oldu. Sivas Valiliği tarafından il genelinde ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi. Gece saatlerinde tipi nedeniyle görüş mesafesinin zaman zaman 10 metreye kadar düştüğü kentte yoğun kar yağışı nedeniyle Valilik okulları 2 gün tatil etti. Öğrenciler hafta sonu tatili ile birlikte 4 günlük tatilin ardından 5 Mart pazartesi günü ders başı yapacak. Valilik kamuda çalışan engelli, hamile ve gazileri de 2 gün boyunca izinli sayacak.

        Öte yandan il genelinde etkili olan kar yağışı ulaşımı da felç etti. Sivas Valiliği Kriz merkezinden alınan bilgiye göre, Kar yağışı ve tipi nedeniyle bin 237 köyü bulunan Sivas’ın merkez ve ilçelerine bağlı bin 16 köyü ulaşıma kapandı. Bu kış kapalı köy yolları bakımından bir rekor kırılmış oldu. Daha önce 960 köy yolu ulaşıma kapanmıştı.79 köy ile haberleşme sağlanamazken 30 köye de elektrik verilemedi belirtildi.

        Bu arada Sivas-Kayseri, Sivas-Tokat ve Sivas-Yozgat bağlantı yolları ile Sivas’ı ilçelere bağlayan il yollarında da ulaşımın sağlanamadığı kaydedildi.

        Meteoroloji Müdürlüğü'ne göre, kar yağışının akşama kadar devam etmesi beklenirken hava sıcaklığının ise en düşük sıfırın altında 7, en yüksek ise sıfırın altında 3 derece olması bekleniyor.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder