banner181

Pazaryolu YİBO öğrencilerine kuaför hizmeti

01 Mart 2012 Perşembe 10:29
Bu haber 545 kez okundu

Erzurum'un Pazaryolu ilçesindeki 75. Yıl Yatılı Bölge İlköğretim Okulu'nda eğitim gören 61'i kız, 113 öğrencinin okula gelen berber ve kuaför tarafından ücretsiz saçları kesildi. Pazaryolu Kaymakamı Taner Tengir, öğrencilerin daha...

Pazaryolu YİBO öğrencilerine kuaför hizmeti
Erzurum'un Pazaryolu ilçesindeki 75. Yıl Yatılı Bölge İlköğretim Okulu'nda eğitim gören 61'i kız, 113 öğrencinin okula gelen berber ve kuaför tarafından ücretsiz saçları kesildi.

Pazaryolu Kaymakamı Taner Tengir, öğrencilerin daha sağlıklı ortamda saç bakımlarını yaptırmaları için okula özel kuaför ve erkek berberi davet etti. Çevre köylerden gelip yatılı eğitim gören kız çocuklarının çoğu ilk kez kuaförle tanıştı. Okul koridorunda oluşturulan seyyar kuaför ve berber salonları ile kız ve erkek öğrencilerin ücretsiz saçları kesildi. Kaymakam Tengir 52 erkek ve 61 kız öğrencinin sağlıklı ortamda saç bakımı ve traşlarının yapılmasının toplum sağlığı açısından önemli olduğunu ifade etti.

        Kaymakam Tengir, belirli aralıklarla kuaför ve berberlerin okula çağrılıp öğrencilerin saç bakımının eğitim öğretim döneminin sonuna kadar devam edeceğini de sözlerine ekledi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder