banner181
banner210

Vali Mutlu: Bomba plastik patlayıcı (2)

01 Mart 2012 Perşembe 10:27
Bu haber 789 kez okundu

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Sütlüce'de meydana gelen patlamada plastik patlayıcının kullanıldığının belirlendiğini söyledi. Atatürk Havalimanı'nda Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhammedov ve heyetini karşılayan...

Vali Mutlu: Bomba plastik patlayıcı (2)
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Sütlüce'de meydana gelen patlamada plastik patlayıcının kullanıldığının belirlendiğini söyledi.
Atatürk Havalimanı'nda Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhammedov ve heyetini karşılayan Vali Hüseyin Avni Mutlu, Sütlüce'de çevik kuvvet otobüsünün geçişi sırasında meydana gelen patlamaya ilişkin soruları cevapladı.

Bombanın plastik patlayıcı olduğunun belirlendiğini ifade eden Mutlu, uzaktan kumanda ile patlatıldığını söyledi. Saldırının özellikle çevik kuvvet birimine ait bir aracın geçişi esnasında yapıldığını kaydeden Mutlu, “Yol kenarına bırakılmış bir motosiklette düzeneği kurulmuş bombanın uzaktan patlatılması sonucu bir saldırı vuku buldu. Bu saldırıda 10 polis memurumuz hafif şekilde yaralandı. Bunlardan 3 tanesi hastaneye sevk edilirken, diğerleri ayakta tedavileri yapılıyor. Yapanlarla ilgili şuanda elimizde net bilgi yok bunu araştıracağız. Uzaktan kumandalı bir patlayıcının motosiklete yerleştirilmesi suretiyle özellikle ekip otosunun oradan geçişine yönelik bir hedefin gözetildiği anlaşılıyor. Hamd olsun hafif yaralarla atlatılmıştır. Ağır bir vaka yok.” dedi.
Uzun süredir böyle bir saldırı olmadığının hatırlatılması üzerine Mutlu, İstanbul’un güvenli bir şehir olduğunu, bu tür saldırıların İstanbul’un güvenliğini bozmayacağını vurguladı. Mutlu, bunun faillerini de yakalayacaklarını ifade etti.
“PKK’ya dair bir iz var mı?” şeklindeki soruya ise Mutlu, “Şuanda net bir şey söylemem mümkün değil. Tespit etmeye çalışacağız. Patlayıcı plastik patlayıcı. Yaralılar hafif. Bu ekip her zaman görevi başında olan ekipler.” diye konuştu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder