banner181

Erzincan'ın tarihi ve kültürel varlıkları değerlendirildi

01 Mart 2012 Perşembe 10:02
Bu haber 517 kez okundu

Erzincan’ın tarihi ve kültürel varlıkları, Vali Selman Yenigün başkanlığındaki toplantıda ele alındı. Toplantıda, şimdiye kadar yapılmış restorasyon ve iyileştirme çalışmaları ve bu çalışmaların yapım planları değerlendirildi....

Erzincan'ın tarihi ve kültürel varlıkları değerlendirildi
Erzincan’ın tarihi ve kültürel varlıkları, Vali Selman Yenigün başkanlığındaki toplantıda ele alındı. Toplantıda, şimdiye kadar yapılmış restorasyon ve iyileştirme çalışmaları ve bu çalışmaların yapım planları değerlendirildi.

        Vali Selman Yenigün’ün katılımıyla gerçekleşen toplantıda, Erzincan’ın tarihi ve kültürel varlıklarında günümüze kadar yapılmış olan, restorasyon, iyileştirme ve kazı çalışmaları ile yapılması planlanan faaliyetler hakkında ilgili kurum temsilcileri tarafından brifing verildi. Toplantıda, Erzurum Rölöve ve Anıtlar Müdürlüğü emrinde çalışırken Van Rölöve Anıtlar Müdür Vekilliği görevine atanan Mimar Cemil Karabayram ve Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı (ÇEKÜL) Bölge Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Mimar Şahabettin Öztürk tarafından Erzincan’da daha önce yapılan çalışmalar hakkında bilgiler sunuldu. Brifing’de Mimar Cemil Karabayram, daha önce gerçekleştirilen ve yarım kalan Taşcı Hamamı, Çadırca Hamamı, Kemah Kalesi kazı ve restorasyon çalışmaları, Kemaliye tarihi evlerinin onarımı, Altıntepe kazı çalışmaları ve Refahiye sokak sağlıklaştırılması çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

        Toplantı sonunda Vali Selman Yenigün, yarım kalan projelerin devam ettirilmesi gerekliliğini vurgulayarak, gerekli çalışmaların yapılması için yetkililere talimat verdi.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder