banner181
banner210

Ekşisu mesire alanının çehresi değişiyor

01 Mart 2012 Perşembe 09:59
Bu haber 712 kez okundu

Erzincan Belediyesi tarafından hazırlanan ve 1 milyon 133 bin lira değerindeki ‘Erzincan Sütotu Rekreasyon Projesi’ protokolü imzalandı. Proje ile birlikte Ekşisu mesire alanının çehresi değişecek.                ‘Erzincan...

Ekşisu mesire alanının çehresi değişiyor
Erzincan Belediyesi tarafından hazırlanan ve 1 milyon 133 bin lira değerindeki ‘Erzincan Sütotu Rekreasyon Projesi’ protokolü imzalandı. Proje ile birlikte Ekşisu mesire alanının çehresi değişecek.
        
        ‘Erzincan Sütotu Rekreasyon Projesi’ protokolü Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı(KUDAKA) ve Erzincan Belediyesi arasında imzalandı. 1 milyon 133 bin liralık projenin 475 bin lirası KUDAKA tarafından finanse edilirken, 658 bin lirası Erzincan Belediyesi tarafından karşılanacak. Ekşisu mesire alanına ilave 38 bin metre karelik yeni rekreasyon alanı inşasını öngören proje kapsamında, yürüyüş yolları, seyir tepeleri, yeşil alanlar, çocuk oyun ve plaj voleybolu gibi spor alanları, açık alan spor aletleri, bisiklet yolları inşası gerçekleşecek. Ağaçlandırma ve bitkilendirme çalışmalarının yapılacağı alanda, piknik alanlarına, kamelyalar, gazebolar ve oturma bankları yerleştirilecek. Modern aydınlatma çalışmalarının da yürütüleceği bölgede, çalışmaların 2013'ün Kasım ayında tamamlanması planlanıyor.

Proje protokol imza törenine, Erzincan Belediyesini temsilen Başkan Yardımcısı Sami Mollaoğulları ve Proje Koordinatörü Murat Uslu, KUDAKA’yı Genel Sekreter Rıfat Altan ve KUDAKA Kalkınma Kurulu Başkanı Mehmet Şireci katıldı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder