banner181

banner213
banner210

Osmaniye’de kadın çiftçiler yarışacak

01 Mart 2012 Perşembe 09:44
Bu haber 356 kez okundu

Geleneksel hale gelen ‘Kadın Çiftçiler Yarışıyor’ yarışmasının bu yıl ki bölge finalinin Osmaniye’de yapılacağı bildirildi.Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İbrahim Sağlam, il yarışmalarının 12 Mart Pazartesi günü saat...

Osmaniye'de kadın çiftçiler yarışacak
Geleneksel hale gelen ‘Kadın Çiftçiler Yarışıyor’ yarışmasının bu yıl ki bölge finalinin Osmaniye’de yapılacağı bildirildi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İbrahim Sağlam, il yarışmalarının 12 Mart Pazartesi günü saat 15.00‘da Ahmet Şekip Ersoy Kültür Merkezinde düzenleneceğini belirtti.

Sağlam, şu bilgileri verdi: “2004 yılından bu yana Kadın çiftçilerin birbirleriyle kaynaşmalarını sağlamak, kırsal alanda kadın çiftçilere götürülen eğitim-yayım çalışmalarının sonuçlarını görmek, kırsal alanda yaşayan kadın çiftçilerin performanslarını değerlendirmek, kendilerine olan güven duygularını geliştirmek ve girişimcilik ruhunu aşılamak amacıyla ülke çapında olduğu gibi ilimizde de“Kadın Çiftçiler Yarışıyor” adlı program düzenlenmektedir. 81 ilde yapılacak yarışmanın Osmaniye finaline her ilçeyi temsilen seçilen bir yarışmacı katılacak. Yarışmaya katılacak kadın çiftçiler, en fazla lise mezunu, herhangi bir yüksek öğrenim kurumunda kaydı bulunmayan, 18 yaşını doldurmuş, köyde ikamet eden ve çiftçilik yapan, kendisi, eşi ya da babasına ait Çiftçi Kayıt Sistemi veya Veteriner Bilgi Sistemi belgesi bulunanlar arasından seçilmektedir.”

Sağlam, 81 ilin 9 bölgeye ayrılacağını ve Osmaniye’nin yer aldığı grubun bölge finalinin ise 18 Nisan'da Osmaniye’de yapılacağını belirtti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder