banner181
banner210

Sarıçam'a çok amaçlı müftülük binası yaptırılıyor

01 Mart 2012 Perşembe 09:33
Bu haber 1128 kez okundu

Sarıçam Müftüsü Murat Demir, iki yıllık zorlu maratonun ardından çok amaçlı hizmet binası ve Merkez Camii külliyesi için ilk kazmanın vurulduğunu söyledi.Demir, "Müftülük hizmet binası için iki yıllık mimari ve etüt çalışması...

Sarıçam'a çok amaçlı müftülük binası yaptırılıyor
Sarıçam Müftüsü Murat Demir, iki yıllık zorlu maratonun ardından çok amaçlı hizmet binası ve Merkez Camii külliyesi için ilk kazmanın vurulduğunu söyledi.

Demir, "Müftülük hizmet binası için iki yıllık mimari ve etüt çalışması yapıldı daha sonra ortaya Osmanlı ve Selçuklu Mimarisine uygun bir proje çıktı. Sarıçam Belediyesinin desteklerini esirgemediği ve Türkiye Diyanet Vakfı Sarıçam Şubesinin yapımını üstlendiği proje vatandaşlarımız tarafından da beğenildi." dedi.

Çok amaçlı hizmet binasının diğerlerinden farklı olduğunu anlatan Müftü Murat Demir, "Bina projesi kapsamında otopark, bölge yatılı erkek Kur'an kursu, müftülük, cami, konferans salonu, bölgenin fakirlerine yemek veren aş evi ve misafirhane yapılacak. Hedefimiz en kısa zamanda hizmet binasını tamamlayıp vatandaşların hizmetine sunmaktır. Binamızın bir an önce bitirilmesi için hayırseverlerden yardım bekliyoruz. Yardımlar için hesap no: Yapı Kredi Bankası Sarıçam Şubesi TR740006701000000085056902." şeklinde konuştu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder