banner181
banner210

Ceketini unuttu, bomba ihbarı yaptı

01 Mart 2012 Perşembe 09:32
Bu haber 1211 kez okundu

Rusya’nın başkenti Moskova’daki metroda eşyalarını unutan genç, polisi arayarak “istasyona bomba koyulduğu” ihbarı yaptı. Moskova polis merkezinden yapılan açıklamada, Moskova metrosunda bomba olduğu yönünde telefon ihbarı alındığı,...

Ceketini unuttu, bomba ihbarı yaptı
Rusya’nın başkenti Moskova’daki metroda eşyalarını unutan genç, polisi arayarak “istasyona bomba koyulduğu” ihbarı yaptı.
Moskova polis merkezinden yapılan açıklamada, Moskova metrosunda bomba olduğu yönünde telefon ihbarı alındığı, emniyet güçlerinin derhal olay mahalline gittiği belirtildi. Metroda incelemelerde bulunan güvenlik görevlilerinin, vagonlardan birinde koltuğun üzerinde bir paket bulduğu; paketin içinden bir adet ceket ve 1994 doğumlu ismi açıklanmayan bir şahsa ait dokümanların çıktığı ifade edildi.
Olayla ilgili araştırma devam ederken, tekrar polisi arayan ve ihbarı yapanın kendisi olduğunu itiraf eden genç, “Tek amacının unuttuğu ceket ve pasaportu bulmak olduğunu” söyledi. Gözaltına alınan zanlının, 3 yıla kadar hapis istemiyle yargılanabileceği bildirildi.
Diğer yandan aynı gün Moskova’da polis, bir başka bomba ihbarı daha aldı. Bratislavskoy Caddesi’ndeki bir altgeçide bomba koyulduğu ihbarını alan emniyet güçleri, olay yerine intikal etti. Ancak kısa bir araştırmanın ardından ihbarın asılsız olduğu belirlenince, ihbarı yapan ve sarhoş olduğu tespit edilen 62 yaşındaki şahıs yetkililerce gözaltına alındı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder