banner181

Ümraniye’de namus cinayeti

01 Mart 2012 Perşembe 04:59
Bu haber 2601 kez okundu

Ümraniye’de, Mehmet Çevik isimli şahıs, karısıyla yasak aşk yaşadığı iddiasıyla amcasının oğlu Ahmet Çevik’i öldürdü. Mehmet Çevik’in silahla yaraladığı eşi Hanım Çevik (38) ise tedavi altına alındı. Polis, Mehmet Çevik’i...

Ümraniye'de namus cinayeti
Ümraniye’de, Mehmet Çevik isimli şahıs, karısıyla yasak aşk yaşadığı iddiasıyla amcasının oğlu Ahmet Çevik’i öldürdü. Mehmet Çevik’in silahla yaraladığı eşi Hanım Çevik (38) ise tedavi altına alındı. Polis, Mehmet Çevik’i yakalayarak gözaltına aldı.

Olay, Dumlupınar Mahallesi, Kayacan Sokak’ta, dün saat 21.30 sıralarında meydana geldi. İddialara göre, birkaç gün önce gittiği şehir dışından dönen Mehmet Çevik, karısı Hanım Çevik ile amcasının oğlu Ahmet Çevik’in yasak aşk yaşadığını öğrendi. Karısının başına silah dayayan Mehmet Çevik, olayın doğru olup olmadığını sordu. Karısının olayı doğrulaması üzerine çılgına dönen Mehmet Çevik, Hanım Çevik’i kasıklarından vurdu. Eşini kanlar içinde bırakan Mehmet Çevik, Kayacan Sokak 17 numarada bulunan amcasının oğlu Ahmet Çevik’in evine gitti. Mehmet Çevik, eşiyle ilişkisi olduğunu öne sürdüğü Ahmet Çevik’i başından vurdu. Silah sesleri üzerine olayı gören vatandaşlar, durumu polise bildirdi.

Mehmet Çevik’in vurduğu Hanım ve Ahmet Çevik için olay yerine ambulans sevk edildi. Kısa sürede adrese ulaşan polis ve sağlık ekipleri, Hanım Çevik’i ambulansla Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırdı. Sağlık ekipleri, başından yaralanan Ahmet Çevik’in ise olay yerinde yaşamını yitirdiğini tespit etti. Polis ekipleri, cinayet zanlısı Mehmet Çevik’i yakalayarak gözaltına aldı. Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri, cinayetin işlendiği gecekondu ve çevresinde detaylı delil çalışması yaptı. Polis ekipleri, Mehmet Çevik’in evinde ve evin yakınındaki boş arsada da geniş çaplı inceleme yaptı. Kasıklarından yaralanan Hanım Çevik’in ameliyata alındığı ve tedavisinin sürdüğü belirtildi. Ahmet Çevik’in cesedi ise gerekli incelemelerin ardından Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Morgu’na kaldırıldı.

Polisin olayla ilgili soruşturması devam ediyor.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder