banner181
banner210

Denizli’de vergi şampiyonları ödüllendirildi

29 Şubat 2012 Çarşamba 13:07
Bu haber 398 kez okundu

Denizli’de 2010 yılı vergilendirme dönemi gelir ve kurumlar vergisinde dereceye girenlere törenle plaket verildi. Anemon Otel’de düzenlenen törene Denizli Valisi Abdülkadir Demir, Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı...

Denizli'de vergi şampiyonları ödüllendirildi
Denizli’de 2010 yılı vergilendirme dönemi gelir ve kurumlar vergisinde dereceye girenlere törenle plaket verildi. Anemon Otel’de düzenlenen törene Denizli Valisi Abdülkadir Demir, Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Necdet Özer, Sanayi Odası (DSO) Başkanı Müjdat Keçeci, Ticaret Borsası (DTB) Başkanı İbrahim Tefenlili, DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Musa Çelikkol, Denizli Gelir İdaresi Başkanı Ali Cüneyt Aruntaş, daire müdürleri ve vergi rekortmenleri katıldı.

Gelirler vergisinde üç kişi ve kurumlar vergisinde dört kurumun temsilcilerinin ödüllendirildiği törende konuşan Vali Demir, toplanan vergilerin bir kişi, kurum ya da kuruluşa ait olmadığını, her kuruş vergide kamunun hakkı olduğunu söyledi. Vergilerle hastaneler, okullar, yollar yapıldığını belirten Demir, aynı zamanda adalet ve güvenliğin de vergilerle sağlandığını, bunda 74 milyon vatandaşın hakkı ve hukuku bulunduğunu vurguladı. Valilik olarak hedeflerinin, Denizli’nin sosyal, kültürel ve ekonomik kalkınmasının daha da üst seviyelere çıkarılmasını sağlamak olduğunu ifade eden Demir, “İlimizin kalkınmasına, insanımızın refahına, huzuruna katkı sağlamak, bizim için büyük bir heyecan vesilesidir. İnsanlarımıza imkân oluşturan, refahı ve adaleti tesis etmek için çaba gösteren, yeni fırsatlar sağlayan hizmetlerimizi Denizli halkına sunabilmek için de sizlerden topladığımız vergiler çok önemli.” dedi.
Organize sera bölgesini faaliyete geçirdiklerine de değinen Vali Demir, "Bundan sonrası için de bir tane olan organize sanayi bölgesi sayımızı arttırmak, çeşitli nedenlerle âtıl durumda olanları da faaliyete geçirmek için çalışıyoruz. Denizli’nin, ihracatçımızın önünü açmak için ödediğiniz vergileri son kuruşuna kadar yine Denizli’ye yatırıyoruz. 2008 yılında 980 milyon olan vergi tahakkukumuz 2010 yılında 1 milyar 148 milyon, 2011 yılında ise 1 milyar 429 milyon lira olarak gerçekleşmiş. Türkiye genelinde vergi tahakkukunda 15., tahsilatta ise 14. sıradayız. Bu demek oluyor ki Denizli yalnızca üretmiyor, üretimden kazandığını paylaşıyor. Bunun karşılığını da yatırımlarla alıyor. Hemen her alanda bizlerden desteğini esirgemeyen ve her konuda Türkiye’de öncü olan hayırsever Denizli halkı gelir vergisinde yüzde 96,80, kurumlar vergisinde yüzde 95,66 gibi yüksek bir tahsilat oranıyla bunu fazlasıyla hak ediyor.” şeklinde konuştu.

Daha sonra gelir ve kurumlar vergisinde dereceye giren kişi ve kurumların temsilcilerine, Vali Abdülkadir Demir ve diğer protokol üyeleri tarafından plaket verildi. Kurumlar vergisinde, Aydem Elektrik Dağıtım A.Ş. birinci, Abalıoğlu Yem Soya ve Tekstil A.Ş. ikinci, Denizli Çimento Sanayi A.Ş. üçüncü, Bereket Enerji Üretim A.Ş. dördüncü oldu. Gelir vergisinde birinci olan kişinin kendi isteği üzerine ismi açıklanmazken ikinci Habip Kızıltaş, üçüncü Ceyhan Saldanlı, dördüncünün yine ismi açıklanmazken beşinci Selim Erdoğan oldu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder