banner181

Tarihi Kırkpınar’ın bakır ibrikleri çalındı

29 Şubat 2012 Çarşamba 12:55
Bu haber 555 kez okundu

Hırsızlar bu kez gözünü er meydanına dikti. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne katılan pehlivanların yağlanmasında kullanılan bakır ibrikler çalındı. Olayla ilgili 4 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.        Gece...

Tarihi Kırkpınar'ın bakır ibrikleri çalındı
Hırsızlar bu kez gözünü er meydanına dikti. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne katılan pehlivanların yağlanmasında kullanılan bakır ibrikler çalındı. Olayla ilgili 4 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

        Gece saatlerinde er meydanına inen hırsızlar, bakır ibrik ve kazanların bulunduğu kapalı bölmenin demir kapısını kırarak içeri girdi. Buradan 10 TL değerinde 3 adet bakır ibrik ve 2 adet kazan çalan hırsızlar kayıplara karıştı. Edirne Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekipleri, şahısların yakalanması için çalışma başlattı. Kimlikleri tespit edilen M.D., S.M. ve M.F. polis tarafından yakalandı. Emniyette ifadesi alınan şahıslar, ibrik ve kazanları ezerek hurda haline getirdiklerini, tanesini 600 TL karşılığında N.M. isimli hurdacıya sattıklarını itiraf etti. Bunun üzerine polis, hurdacıda arama yaptı. Bakır ibrik ve kazanlara şahsın evinde el konuldu. Olaya karışan 3 kişi, nitelikli hırsızlıktan hurdacı ise hırsızlık malını bilerek satın almaktan mahkemeye sevk edildi. Şahısların tamamı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder