banner181

Sungurbeyli öğrenciler okul yolunda sesli kitap dinliyor

29 Şubat 2012 Çarşamba 12:55
Bu haber 562 kez okundu

NT Mağazaları ve Özel Sungurbey İlköğretim Okulu organizasyonuyla, 'Türkiye Okuyor’ projesine katkı amacıyla okul servisinde öğrenciler artık sesli kitap dinliyor. Okuma alışkanlığının kazandırılması için gerçekleştirilen uygulamada...

Sungurbeyli öğrenciler okul yolunda sesli kitap dinliyor
NT Mağazaları ve Özel Sungurbey İlköğretim Okulu organizasyonuyla, 'Türkiye Okuyor’ projesine katkı amacıyla okul servisinde öğrenciler artık sesli kitap dinliyor.

Okuma alışkanlığının kazandırılması için gerçekleştirilen uygulamada bütün öğrenciler servis zamanlarını kitap dinleyerek geçirecek. Konu ile ilgili Okul Müdürü Eyüb Gedik servis kaptanları ile bir toplantı yaparak uygulamayı anlattı. Yapılan toplantıda Gedik, uygulamanın Niğde' de ilk defa gerçekleştirildiğinin altını çizerek, "Niğde'de kitap okuma alışkanlığını kazandırmak için bir uygulama daha başlatıldı. Niğde'de ilk defa okul servislerinde sesli kitap okutulacak. Bu uygulamada tüm okul servislerimizde 450 öğrenci sabahları servisle evlerinden alınırken ve akşam evlerine bırakılırken kitap dinlemiş olacak." diye konuştu.

        Gedik, insanların kitapları hayatının merkezine oturtması gerektiğini ifade ederek, "Biz dinlemeyi seven bir toplumuz. Dinlemeyi seven toplumumuza kitap okumayı dinleterek sevdirmeye çalışacağız." dedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder